ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

У Канаді відбулось засідання глав зовнішньополітичних відомств учасників G7: основні тези

Світ 16:10 - 16 березня 2025

Вони закликали росію відповісти взаємністю, погодившись на припинення вогню на рівних умовах і впровадивши його в повному обсязі

зустріч глав великої сімки у Канаді 2025 рік

У Канаді пройшла зустріч керівників зовнішньополітичних відомств учасників G7. Фото: GettyImages/Автор- Andrej Ivanov

У Канаді провели засідання очільників глав зовнішньополітичних відомств учасників “Великої сімки". Під час обговорення порушувалися питання війни росії проти України, ситуації на Близькому Сході, в Індо-тихоокеанському регіоні, Гаїті та Венесуелі, Судані та ДР Конго та ін. Данило Гетманцев поділився основними деталями зустрічі у своєму телеграм-каналі.

Макрон вважає, що миротворчу місію в Україні можна розгорнути без згоди росії

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики заявив, що попри попередню інформацію про непрості консультації щодо тексту “українського блоку” Спільної заяви та незгоду однієї зі сторін з частиною формулювань, у цілому вона виявилась доволі сприятливою для нас.

Нижче він опублікований текст спільної заяви глав зовнішньополітичних відомств учасників G7стосовно України:

Довгострокове процвітання та безпека України. Ми підтвердили нашу непохитну підтримку України у захисті її територіальної цілісності та права на існування, її свободи, суверенітету та незалежності.
Ми вітали триваючі зусилля для досягнення припинення вогню, і зокрема зустріч 11 березня між США та Україною в Королівстві Саудівська Аравія. Ми привітали прихильність України до негайного припинення вогню, що є важливим кроком до всеосяжного, справедливого та міцного миру відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй.
Ми закликали росію відповісти взаємністю, погодившись на припинення вогню на рівних умовах і впровадивши його в повному обсязі. Ми обговорювали накладення додаткових витрат на росію, якщо таке припинення вогню не буде узгоджено, включно з подальшими санкціями, обмеженнями цін на нафту, а також додатковою підтримкою України та іншими засобами. Це включає використання надзвичайних доходів від знерухомлених російських суверенних активів. Ми підкреслили важливість заходів зміцнення довіри в умовах припинення вогню, включаючи звільнення військовополонених і затриманих — як військових, так і цивільних — і повернення українських дітей.
Ми підкреслили, що будь-яке припинення вогню необхідно поважати, і підкреслили необхідність надійних заходів безпеки, щоб гарантувати, що Україна може стримувати та захищатися від будь-яких нових актів агресії. Ми заявили, що продовжуватимемо координувати економічну та гуманітарну підтримку для сприяння якнайшвидшому відновленню та відбудові України, зокрема на Конференції з відновлення України, яка відбудеться в Римі 10-11 липня 2025 року.
Ми засудили надання росії військової допомоги з боку КНДР та Ірану, а також надання зброї та компонентів подвійного призначення Китаєм, вирішальним фактором війни росії та відновлення російських збройних сил. Ми підтвердили наш намір продовжувати вживати заходів проти таких третіх країн.
Ми висловили тривогу щодо наслідків війни, особливо для цивільних осіб та цивільної інфраструктури. Ми обговорили важливість підзвітності та підтвердили наше зобов’язання працювати разом для досягнення міцного миру та забезпечення того, щоб Україна залишалася демократичною, вільною, сильною та процвітаючою

Ми писали, що військові планувальники зберуться 20 березня у Великій Британії для розробки планів безпеки України

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин