У Європі лютує спека: в Італії закрили аеропорт, а грецькі острови буквально палають. Відео
Глобальна температура повітря продовжує рости, спричиняючи масштабні природні катаклізми

У Європі лютують лісові пожежі/Фото: @AljosaJarc/Twitter
Люті лісові пожежі у Європі призвели до закриття аеропорту Палермо у вівторок вранці. Тисячі туристів були змушені залишити європейські курорти через пожежі та екстремальну спеку. Одна з найгірших ситуацій у Греції – там буквально палають острови.
Десятки тисяч туристів, які забронювали відпочинок у Греції, перебувають у підвішеному стані, оскільки пожежники борються з понад 80 лісовими пожежами, які палають тут останній тиждень.
Турагенти побоюються, що готелі на грецькому острові Родос можуть залишатися закритими тижнями, а багато інших будуть змушені закритися через побоювання, що сильний вітер може спричинити подальший хаос. Деякі курорти на острові зазнали катастрофічної шкоди, і є сумніви, що вони знову відкриються цього літа.
Тим часом на Сицилії головний аеропорт Катанії, п’ятий за величиною в Італії, був закритий минулого тижня через пожежу в будівлі терміналу та знову відкрився лише для кількох рейсів. У деяких східних частинах острова температура піднялася до 47,6C у понеділок, що близько до рекордного європейського максимуму в 48,8C, зафіксованого на Сицилії два роки тому.
У вівторок у 16 італійських містах уряд оголосив стан тривоги через жахливу спеку. До них належать Палермо та Катанія, де останніми днями часто відбуваються перебої в електро- та водопостачанні, які місцеві чиновники частково списували на спеку.
Вночі шторм у Мілані зривав дахи та виривав дерева, блокуючи дороги та порушуючи наземний транспорт у фінансовій столиці країни. Дві жінки загинули в північних провінціях Монца і Брешіа внаслідок падіння дерев.
Літак авіакомпанії Delta, який здійснював рейс з Мілана до Нью-Йорка, отримав серйозні пошкодження через град і був змушений приземлитися в Римі.
Італія є однією з європейських країн, яка найбільше постраждала від зміни клімату, а також постраждала від смертоносних повеней у травні.
Екстремальна спека також охопила Північну Америку, Північну Африку та Азію, а червень 2023 року став найспекотнішим місяцем у світі в історії, але липень може побити цей рекорд, встановлювавши кілька днів поспіль найвищі показники глобальної температури повітря..
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!