Низка країн ЄС відмовились від співпраці з "росатомом"
Договори на кілька мільярдів євро тріснули по швам

Кілька країн ЄС розірвали договори із "росатомом"
Європейські держави активно припиняють співпрацювати з "росатомом". У Телеграм-каналі "Енергоатом" опублікував короткий огляд про те, які країни Європи відмовили у співпраці російській державній атомній компанії.
Шведська компанія Vattenfall
не збирається далі використовувати російське ядерне паливо – тепловидільні збірки конструкції ТВЗ-К, які вже тестувалися на АЕС Ringhals. Країна-агресор хотіла вийти на ринок палива західного зразка, стартувавши зі шведських реакторів, але не вийшло.
Фінляндія
заявила, що не буде будувати АЕС Hanhikivi-1 за €7 млрд.
Чеський конгломерат CEZ
підписав контракт із японо-американською компанією Westinghouse та французькою Framatome про доставку палива на АЕС Temelin. Окрім того, Америка забезпечить державу збірками енергоблоки ВВЕР-440 на АЕС Dukovany протягом двох-трьох років.
Болгарія
вирішила замістити російське паливо на АЕС Kozloduy. Для реактора ВВЕР-1000 енергоблока №5 уряд закупить паливо французького виробництва Framatome, а для блока №6 – японо-американського Westinghouse Electric Sweden. Ідею збираються реалізувати протягом 10 років.
А ще США та Британія наклали санкції на компанії, які тісно пов’язані з "росатом". До "чорного списку" увійшли "Ковровський механічний завод", "Русатом Оверсіз" і "Атомстрой", дев'ять організацій, серед яких "УМАТЕКС", який виробляє композитні матеріали, які можуть застосовувати на війні, та "ТРІНІТІ" ( дослідження і розробки в галузі лазерної фізики фінансуються за рахунок державного оборонного замовлення рф).
Нагадаємо, споживачі в Азії активно відмовляються від закупівлі газу рф. За даними Bloomberg, постачання російського СПГ до Північно-Східної Азії у червні скоротилось порівняно з травнем на 15%.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!