ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Японія здійснила успішний запуск своєї першої місячної місії

Світ 13:17 - 07 вересня 2023

Разом з місячним модулем японці запустили два незвичні місяцеходи та рентгенівський космічний телескоп

Запуск космічної ракети

Японія запустила свою місячну місію/Фото: JAXA

6 вересня Японія успішно запустила свій перший посадковий модуль на Місяць на ракеті Mitsubishi Heavy Industries H-IIA з космічного центру Танегасіма. Це запуск знаменує початок місії, яка, в разі успіху, зробить Японію п'чтою країною світу, яка висадилася на Місяць (після США, СРСР, Китаю та Індії).

Деталі

Спочатку місячну місію планували розпочати 28 серпня, але запуск скасували в останній момент через несприятливі погодні умови.

Японська місія Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) відносно проста за сучасними стандартами. Вона складається з посадкового модуля розміром із пральну машину та вагою лише 120 кілограмів без палива. Це пояснюється тим, що роботизований космічний корабель створений як демонстратор технологій. Зокрема, його мета полягає в тому, щоб показати, що можна використовувати технологію машинного бачення для навігації, використовуючи раніше нанесені на карту кратери, щоб здійснити точну посадку в межах 100 метрів від своєї цілі.

Апарат SLIM. Фото: JAXA

Посадковий модуль SLIM також несе два невеликих місяцеходи досить незвичайної конструкції. Одним з них є Lunar Excursion Vehicle 1 (LEV-1), який не вміє ні котитися, ні ходити по поверхні Місяця, а лише стрибати, збираючи дані про температуру та радіацію. Другий — Lunar Excursion Vehicle 2 (LEV-2 або Sora-Q), був створений за підтримки компанії іграшок Tomy. Він важить лише 250 грамів і призначений для вивчення того, як такі мініапарати можуть допомогти в дослідженні Місяця.

Апарат XRISM. Фото: JAXA

Разом із SLIM, запуск також включав рентгенівський космічний телескоп X-Ray Imaging and Spectroscopy Mission (XRISM). Його робота полягає в тому, щоб заповнити прогалину, спричинену несподіваним знищенням місії Hitomi у 2016 році через програмну помилку. Оскільки рентгенівська обсерваторія Чандра та місія XMM-Newton працюють вже понад 15 років і показують "вікові проблеми", астрономи мають справу з розривом у м’якому рентгенівському діапазоні спектра. Є надія, що XRISM закриє цю прогалину до запуску місії ATHENA у 2035 році.

Наразі два космічні кораблі пристиковані один до одного, але незабаром вони розділяться, і SLIM використовуватиме свої бортові двигуни, щоб відправити його на місячну траєкторію.

Раніше ми повідомляли, що космічна програма росії зазнала чергової поразки. 50 років у рф ніяк не могли відправити на Місяць станцію для аналізу планети, збору ґрунту і розвідки ситуації в космосі, а коли змогли запустити апарат — сіли в ганебну калюжу.

Джерело: New Atlas

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин