RU UA
1

Україна та США підписали меморандум на $522 млн для зміцнення української енергосистеми

Світ 13:03 - 25 вересня 2023

Із них $100 млн – за виконання певних умов

Україна та США підписали меморандум на $522 млн для зміцнення української енергосистеми

Україна та США підписали меморандум на $522 млн/Фото: Getty Images

Уряди України та США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в забезпеченні стійкості української енергосистеми,. Про це повідомляє посольство США.

Деталі

Метою цього Меморандуму є співпраця для покращення стійкості енергетичної системи України, зокрема шляхом відновлення критичної інфраструктури, запровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.

Учасники мають намір діяти відповідно до та в дусі Заяви про партнерство в галузі чистої енергії, проголошеної країнами G7+ та Україною на Конференції з відновлення України 2023 року, у якій вони проявили відданість партнерству для сталого відновлення та відбудови енергетичної системи України, йдеться в повідомленні.

Наголошується, що уряд України має намір оновити Концептуальну записку "Пріоритети відбудови української енергетичної інфраструктури в короткостроковому та середньостроковому періоді" на постійній основі за необхідності та продовжувати і надалі досягати стійкового прогресу в прийнятті та впровадженні правових і регуляторних реформ, необхідних для сприяння досягненню цілей меморандуму.

За умови наявності коштів, уряд Сполучених Штатів Америки має намір надати Україні допомогу на загальну суму $522 млн, з яких $422 млн нової допомоги у сфері енергетики, та $100 млн за умови виконання відповідними органами державної влади України заходів, зазначених у параграфі 3 цього розділу, повідомили в посольстві.

За умови наявності коштів, США мають намір надати Україні додатково $100 млн допомоги у сфері енергетики за умови, що відповідні органи влади України докладуть зусиль для реалізації таких кроків:

  • затвердити новий статут і створити наглядову раду ТОВ "Оператор ГТС України" до 30 жовтня 2023 року;
  • продемонструвати прогрес у виконанні плану корпоратизації ДП "НАЕК "Енергоатом", а саме: розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів наглядової ради НАЕК "Енергоатом" до 30 листопада 2023 року; утворити ПАТ "Енергоатом" до 31 грудня 2023 року;
  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 1 квітня 2024 року встановлює порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Учасники мають намір сформувати керівний комітет, до складу якого увійдуть по одному представнику від Міністерства енергетики України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного департаменту Сполучених Штатів Америки, Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки та Агентства США з міжнародного розвитку. Керівний комітет має намір проводити щоквартальні зустрічі для огляду прогресу та вирішення ключових питань для досягнення мети цього меморандуму.

Нагадаємо, що Канада наклала санкції на понад 60 громадян росії та організацій.

Джерело: U.S. Embassy in Ukraine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин