ВООЗ стривожена масовим спалахом пневмонії серед дітей у Китаї
Зі середини листопада у Китаї різко зросла кількість випадків распіраторних захворювань
ВООЗ звернулась до Китаю за додатковою інформацією про спалах пневмонії у дітей/Фото: Kevin Frayer/Getty Images
Всесвітня організація охорони здоров’я шукає більше інформації про спалахи респіраторних захворювань і недіагностованої пневмонії серед дітей на півночі Китаю.
Деталі
Новини про сплеск захворюваності вперше з’явилися 13 листопада, коли представники Національної комісії охорони здоров’я Китаю повідомили про збільшення кількості випадків респіраторних захворювань у Китаї.
Влада звинуватила в цьому збільшення кількості дітей, які повертаються до школи, і скасування обмежень, пов’язаних із Covid-19, що призвело до поширення грипу, SARS-CoV-2, мікоплазма пневмонії (поширена бактеріальна інфекція, яка зазвичай вражає дітей молодшого віку) і респіраторно-синцитіального вірусу (RSV).
Подібне зростання цих захворювань було зареєстровано в багатьох інших країнах, включаючи США та Великобританію, за останній рік або близько того.
23 листопада про проблему повідомили на ProMED-mail, загальнодоступній системі звітності про спалахи хвороб. Посилаючись на повідомлення китайських ЗМІ, у дописі йдеться, що "дитячі лікарні в Пекіні, Ляоніні та інших місцях були переповнені хворими дітьми, а навчання було на межі призупинення".
До 22 листопада ВООЗ дізналася про звіти та офіційно звернулася із закликом надати додаткову інформацію. У заяві організації зазначено:
Ми також запросили додаткову інформацію про останні тенденції у циркуляції відомих патогенів, включаючи грип, SARS-CoV-2, RSV і mycoplasma pneumoniae, і поточний тягар на системи охорони здоров’я. ВООЗ також підтримує контакти з клініцистами та вченими через наші існуючі технічні партнерства та мережі в Китаї.
Ці новини можуть навівати тривожні спогади, пов'язані з пандемією коронавірусу, але заклик ВООЗ надати інформацію не є сигналом про небезпеку, а є частиною стандартної практики. Формула, використана у заклику, свідчить про те, що експерти ООН очікують сплеску відомих патогенів, подібних до згаданих вище, а не спалаху будь-якої нової хвороби.
Більшість вчених, які коментували цю новину, підтвердили що це не має жодних тривожних ознак спалаху нової хвороби, принаймні на цей момент. Професор медицини Університету Східної Англії у Великобританії Пол Хантер зазначає:
Наразі надто мало інформації, щоб поставити остаточний діагноз про те, що спричиняє цю епідемію в Китаї. Загалом, мені це не схоже на епідемію через новий вірус. Якби це було так, я очікував би побачити набагато більше інфекцій серед дорослих. Кілька інфекцій, зареєстрованих у дорослих, свідчать про наявний імунітет від попереднього контакту.
Раніше ми писали, які ліки вам не продадуть в аптеці без рецепта. У МОЗ пояснили, як дізнатися самостійно, чи лікарський засіб є рецептурним.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!