"Заборонена нація": документальний фільм про боротьбу кримських татар за свою землю
Стрічка розповідає про трагедію та незламність народу, який не здався перед репресіями

"Заборонена нація" / Кадр з фільму
Документальний фільм "Заборонена нація: вигнанці на власній землі" занурює глядача в історію кримськотатарського народу, який двічі за останнє століття опинився на межі знищення – у 1944 та 2014 роках. Стрічка не лише аналізує минуле й сьогодення Криму, а й шукає відповіді на питання, як повернути окупований півострів.
Деталі
У фільмі розмірковують відомі політики, журналісти та митці: Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Ахтем Чийгоз, Ахтем Сеітаблаєв, Микола Княжицький, Віталій Портников та Леніє Умерова.
Автор роботи – Олег Манчура, виробництво здійснила компанія "Бавовна Продакшн". Фільм уже доступний для перегляду на YouTube-каналі Миколи Княжицького.
"Я не знаю іншого народу, який був настільки сміливим у радянські часи. А коли почалася російська окупація, вони першими вийшли на протест. Це народ, який не зламати", – зазначає Княжицький.
У стрічці розкриваються події 2014 року, коли саме активна позиція кримських татар змусила Росію змінити свої плани щодо анексії Криму. Герої фільму відверто говорять про те, чи могла Україна запобігти окупації та які кроки потрібно зробити сьогодні для повернення півострова.
Фільм також порушує питання репресій проти кримських татар. Станом на осінь 2024 року в російських тюрмах перебували 280 політв’язнів з Криму, 212 із них – киримли.
"Будь-які пропозиції поступитися Кримом – це фактично згода на знищення кримськотатарського народу", – наголошує Рефат Чубаров.
Український фільм про війну здобув престижну нагороду у США.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!