ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Зіркопад на Лазурному березі: Канни-2025 розпочинають свою феєрію! Що запам'ятається цього року?

Кіно та серіали 09:34 - 13 травня 2025

Відкриття з Робертом Де Ніро, 22 фільми в конкурсі та дебюти Скарлетт Йоганссон і Гарріса Дікінсона

Зіркопад на Лазурному березі: Канни-2025 розпочинають свою феєрію! Що запам'ятається цього року?

Відкриття Канн-2025 / Фото: instagram.com/festivaldecannes

13 травня 2025 року на Лазурному березі Франції розпочнеться 78-й Каннський кінофестиваль, який триватиме до 24 травня. Цьогоріч Палац фестивалів і конгресів на набережній Круазет збере кінозірок, режисерів і кіноманів, щоб представити 22 картини основного конкурсу, нагородити почесною "Золотою пальмовою гілкою" Роберта Де Ніро та відкрити нові імена в кіно. Про це повідомили організатори на офіційному сайті фестивалю.

Деталі

Фестиваль відкриє французька стрічка "Поїхати одного разу" режисера Амелі Боннен, а журі, очолюване акторкою Жюльєтт Бінош, обиратиме найкращий фільм серед робіт таких гігантів, як Вес Андерсон із "Фінікійською схемою" (з Біллом Мюрреєм і Бенісіо дель Торо), Арі Астер з "Еддінгтоном" (за участю Хоакіна Фенікса та Емми Стоун) і Річард Лінклейтер із "Новою хвилею". Український режисер Сергій Лозниця представить драму "Два прокурори", а брати Дарденн змагатимуться з картиною "Молоді матері".

До основного конкурсу також увійшли "Помри, моє кохання" Лінн Ремсі, "Жінка і дитина" Саїда Рустаї та "Воскресіння" Бі Ганя, додані до програми пізніше. У секції "Cannes Premiere" покажуть "Зникнення Йозефа Менгеле" Кирила Серебреннікова та "Амрум" Фатіха Акіна, а в "Особливому погляді" дебютують Скарлетт Йоганссон із фільмом "Елеонора Велика" та Гарріс Дікінсон з "Urchin".

Каннський кінофестиваль, який щорічно проходить із 1946 року, залишається одним із найпрестижніших кіноподій світу. Цьогоріч він обіцяє не лише зірковий склад, а й потужні історії, що змусять говорити про них усе літо. Чи здобуде Золоту пальмову гілку хтось із новачків, чи переможуть маститі режисери? Відповідь дізнаємося вже за два тижні!

Українці підкорили BAFTA: фільм, знятий бійцями під Куп’янськом, став найкращим.

Джерело: festival-cannes.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин