Знімали в окопах і на мінних полях: тероборона ЗСУ презентує фільм "Українські воєнні історії"
У зйомках брали участь справжні українські військовослужбовці

Українські військові зняли у звільнених містах фільм про війну. Фото: Афіша антології фільмів від ТрО
Військовослужбовці 127 бригади ТрО ЗСУ (Харків), 122 та 126 бригад ТрО ЗСУ (Одеса) зняли фільм про війну в Україні. Це вперше в світовому кінематографі, коли самі військові проводять зйомку кінострічки під час війни про воєнні дії. Події відбуваються в Харківській, Київській та Одеській областях.
У пресслужбі трО зазначили:
"Українські Воєнні Історії" (Ukrainian War Stories) — це антологія фільмів з хронометражем від 10 до 50 хвилин. Вони побудовані на реальних подіях, знімалися у місцях ведення реальних бойових дій та за участю дійсних військовослужбовців. Задумані історії — різні за жанрами, вони торкаються різноманітних аспектів життя України під час війни. Фільми віддають належне не лише героїзму захисників України, а й покажуть життя цивільного населення, і навіть війну очима противника
Від самого задуму до закінчення зйомок пройшло 6 тижнів, а на монтаж та озвучення пішло лише 10 днів.
Під час зйомок використовувалися бойові патрони, міни, гранатомети, тротилові шашки, важка бронетехніка з дотриманням техніки безпеки та допомоги військових консультантів. Військовослужбовці підкреслили, що майданчиком послугували звільнені від ворога села, окопи, бліндажі та навіть мінні поля.
Автором цього проєкту є український режисер та продюсер Володимир Нагорний. Він служить у 122 бригаді ТрО. Продюсером фільму виступив полковник Олексій Дмитрашківський, голова служби зв’язків з громадськістю ТрО України. В його завдання входило залучення спонсорів, збір та комплектація знімальної групи з кінематографістів, які на даний час несуть службу у лавах ТрО.
Зйомки першого фільму антології "Фільм перший: солдатські байки" пройшли на основі матеріалу, який зібрав військовий кореспондент Георгій Ак-Мурза.
До стрічки увійшли три новели. Новела "Дуель" про випадок, коли боєць ТрО вступив у поєдинок із тактичним дроном "Форпост", її зняли у стилі вестерну.
Драматична історія "Флейтист" про подвиг бійця, який чотири дні вибирався з оточення ворога з поламаними ногами. У комедійній новелі "Кабанчик" пошук містичного руйнівника мінних полів приводить головного героя до несподіваного результату.
Перший фільм планують показати у Києві, 31 жовтня, о 17:00.
Нагадаємо, який фільм варто переглянути на Гелловін. Критики назвали найкращий фільм жахів цього року.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!