Netflix створила аніме з допомогою штучного інтелекту через дефіцит робочої сили
Стримінговий сервіс зіткнувся з хвилею критики через своє рішення

Netflix створила аніме з допомогою штучного інтелекту й зіткнулась з критикою шанувальників/Фото: Netflix
Компанія Netflix створила аніме, у якому використала штучний інтелект для малювання фонів. Стримінгова платформа заявила, що пішла на такий крок через брак робочої сили й це розізлило шанувальників.
Деталі
У твіті Netflix Japan стверджував, що короткометражка під назвою "Dog and The Boy" використовує створене штучним інтелектом мистецтво, у відповідь на нестачу робочої сили в індустрії аніме. Стримінгова платформа зазначила:
Як експериментальна спроба допомогти аніме-індустрії, яка має дефіцит робочої сили, ми використали технологію генерації зображень для фонових зображень усіх трихвилинних фрагментів відео!
Твіт викликав миттєву критику та обурення з боку користувачів, які вважають, що Netflix використовує ШІ, щоб не платити людям-митцям. Це стало центральною проблемою відтоді, як штучний інтелект для генерації зображень почав використовуватися минулого року, оскільки багато митців вважають ці інструменти неетичними через те, що вони навчаються на масах рукотворного мистецтва з Інтернету, а потім замінюють людей для скорочення витрат компаній. Твердження Netflix Japan про те, що штучний інтелект використовувався для заповнення передбачуваної нестачі робочої сили, з новою силою надавило на болючу проблему сучасного світу.
Короткометражний фільм був створений Netflix Anime Creators Base — центром у Токіо (який компанія створила, щоб підвищити випуск аніме за допомогою нових інструментів і методів) у співпраці з Rinna Inc., яка займається створенням штучного інтелекту та виробничою компанією WIT Studio, яка створила перші три сезони "Атаки Титанів".
Netflix アニメ・クリエイターズ・ベース×技術開発のrinna株式会社×WIT STUDIOによる共同プロジェクトアニメ『犬と少年』のショートムービー。
人手不足のアニメ業界を補助する実験的な取り組みとして、3分間の映像全カットの背景画に画像生成技術を活用! pic.twitter.com/GYuWONSqlJ— Netflix Japan | ネットフリックス (@NetflixJP) January 31, 2023
У трейлері аніме помітно декілька згенерованих ШІ фонових сцен. Цікаво, що в основі сюжету короткометражки стосунки між хлопчиком та роботом-собакою, а на тлі трейлера лунає композиція з "роботизованим" голосом (ймовірно, вона також створена ШІ, але точної інформації немає).
Оскільки використання штучного інтелекту стає все більш звичайним явищем, митці бунтують проти того, щоб їх ремесло було кооптовано алгоритмами, а їхні роботи викрадали для використання в наборах даних, які нейромережі використовують для навчання й створення "власного" мистецтва.
Раніше ми публікували відео, де розробник використав штучний інтелект для встановлення зорового контакту й переробив сцени з відомих фільмів. Вийшло дивно, але дуже весело.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!