Коли хочеться чогось оригінального і незабутнього: 10 найдивніших фільмів жахів усіх часів
Можливо, вам не вдасться переглянути всі стрічки зі списку, але будь-який з цих фільмів подарує незабутній досвід (не завжди приємний)

Десять найдивніших фільмів жахів в історії кіно/Кадр з фільму "Сонцестояння", 2019/Square Peg
Деякі фільми жахів лякають до мурашок. Деякі грають з вашими емоціями ніби на американських гірках. Інші горори дешеві та веселі й ідеально підходять для побачень. Деякі багатозначні, розумні та сумні й роздумують про світ і наше місце в ньому. Деякі просто дуже дивні, але тому дарують неперевершений досвід. Таких фільмів одиниці й вони по справжньому оригінальні, адже ви більше ніде не побачите, а головне не відчуєте, чогось схожого.
Деталі
Ділимось десяткою найбільш тривожних, незвичайних і відверто дивних фільмів жахів, які будь-коли створювали, від визнаних майстрів кінематографу, таких як Девід Кроненберг, Девід Лінч, Арі Астер та інших. Ці стрічки не просто дивні, вони магічно дивні і якимось незрозумілим чином змушують продовжувати перегляд, попри хаос, який відбувається на екрані.
Внутрішня імперія (2006)
Оцінка IMDb: 6,8
Девід Лінч зробив більше, ніж будь-хто, для жанру дивних жахів – починаючи зі свого дебюту, "Голови-гумки". Він досяг свого піку у 2006 році з тригодинним сюрреалістичним хоррором, повністю знятим без сценарію. Існує щось на кшталт сюжету про незакінчений польський фільм, який перезнімають після вбивства, але насправді це все про те, як Лора Дерн проходить крізь власні кошмари. Або, можливо, це про ситком із велетенськими кроликами. Або про мавпу, яка гидить. Або про найжахливішу усмішку, яка коли-небудь з'являлася в кіно. Загалом.. дивно, але гармонія цього хаосу просто заворожує.
Сонцестояння (2019)
Оцінка IMDb: 7,1
Цей фільм ближче до звичайних горорів, ніж попередній, адже він дивний лише моментами, а не постійно. Але це не значить, що він швидше забудеться чи подарує менш яскраві емоції.
У цьому фільмі Арі Астера є дві ключові особливості: жахливі та водночас дивні сцени насилля, від яких холоне кров у жилах; і просто неймовірна художня постановка сцен, де кожен другий кадр є справжнім витвором мистецтва. Це візуально настільки красива стрічка, що кожні кілька хвилин хочеться натиснути на паузу й детальніше розглянути кадр, ніби шедевральну картину.
Але найцікавіше відбувається, коли ці дві особливості поєднуються й пробуджують у глядачеві незвичні відчуття. Ви ніби й дивитеся на жахливу криваву сцену насилля, але візуально вона поставлена настільки добре, що погляд відвести неможливо й кордони між жахом і красою розмиваються.
Відеодром (1983)
Оцінка IMDb: 7,2
Цей боді-горор від визнаного майстра Девіда Кроненберга уже заведено вважати класикою, і недаремно. "Відеодром" передбачив небезпеку соціальних мереж у найтривожніший спосіб. Це фільм про людську одержимість медіа та насильством й висвітлює він це максимально тривожно, буквально виходячи за рамки.
Народжений (1990)
Оцінка IMDb: 5,6
Це фільм для вас, якщо ви думаєте, що не існує горору, який може вас злякати. Не стрічка, а справжнє випробування. Експериментальний (синонім до "щось максимально дивне й незрозуміле" у мистецтві) фільм Едмунда Еліаса Меріджа є чимось типу останнього рівня у грі "Спробуй додивитися це до кінця і не втратити глузд або хоча б заснути потім". Навіть короткі сцени з трейлера викликають неймовірну тривогу. Якщо ви наважитеся переглянути "Народженого", то знайте, що тут є біблійні мотиви, які неважко помітити, але важко забути... навіть неможливо.
Гума (2010)
Оцінка IMDb: 5,7
Фільм "Гума" уособлює фразу "настільки погано, що аж добре". І він не страшний. Він веселий, як би це дивно не було для фільму жахів. Після його перегляду ви хіба можете довше не міняти автомобільні покришки.
Фільм про сюрреалістичне чудовисько Квентіна Дюп’є максимально оригінальний, оскільки монстр тут — це просто шина на ім’я Роберт. Тихо котячись пустелею Каліфорнії й вбиваючи людей психокінетичними здібностями, Роберт навіть не є найдивнішою частиною "Гуми". Стрічка насправді дуже дивно грає з самим глядачем й покришка-вбивця лише рухає химерний заплутаний сюжет, в основі якого саме сприйняття фільму глядачем.
Токійська поліція крові (2008)
Оцінка IMDb: 5,9
Цей японський фільм, настільки дивний, наскільки тільки можуть бути дивними японські фільми. В основі сюжету недалеке майбутнє у місті Токіо, яке наповнене маніяками-вбивцями, що є частково мутантам, а частково кіборгами. Їм протистоїть токійська поліцейська корпорація - приватна структура, яка замінила собою офіційні внутрішні сили. Особливою доблестю серед правоохоронців відрізняється дівчина Рука, батько якої теж був поліцейським та загинув на мирній демонстрації.
Загалом звучить не дуже дивно, але просто перегляньте трейлер, щоб зрозуміти, в чому тут "фішка" (це ніби якесь максимально криваве аніме, яке чомусь стало фільмом).
Будинок (1977)
Оцінка IMDb: 7,3
У той самий час, коли Джордж Лукас знімав "Зоряні війни", Нобухіко Обаяші знімав фільм про групу школярок, яких з’їло піаніно-вбивця. Фільм лише про піаніно-вбивцю, чесно кажучи, тут також є плаваюча відрубана голова, яка кусає бомжів, злий матрац і кривавий портрет кота, який заливає всю кімнату кислотною кров’ю. Це творче відтворення фільму про будинок із привидами – і тепер це культова класика, завдяки характерній стилістиці 70-х. Одна порада: краще не дивіться це в стані алкогольного сп'яніння.
Фантазм (1979)
Оцінка IMDb: 6,6
Висока Людина не отримує належної оцінки на рівні Фредді Крюгера та Джейсона, але він не менша ікона жахів. По суті, злий інопланетний трунар, Висока Людина дебютував у першому фільмі "Фантазм" як персонаж з планом убити збуджених підлітків, які займаються сексом на кладовищах, реанімувати їхні трупи в злих карликів-зомбі, а потім змусити їх працювати як рабів у шахті після повернення на свою рідну планету. Достатньо дивно? Мабуть так, враховуючи, що потім було знято чотири продовження, останнє з яких вийшло 2016 року.
Сьомі ворота пекла (1981)
Оцінка IMDb: 6,6
Визнаний шедевр італійського режисера Лучіо Фулчі розповідає про жінку, яка керує сільським пансіонатом, який також може бути воротами до пекла. Цей фільм з оригінальною назвою The Beyond нагадує гарячковий сон, але насправді цей фільм значно глибший, ніж поєднання дивних кадрів з літрами крові та купою криків. Маєте подивитися це кіно, якщо вважаєте себе шанувальником горорів.
Суспільство (1989)
Оцінка IMDb: 6,5
Назва цього фільму уже нам говорить про щось глибоке. Ідея про те, як суспільство впливає на індивіда, надзвичайно стара й неодноразово висвітлювалася у кіно. Але цей фільм, мабуть, зробив це найрадикальнішим шляхом, який врізається в пам'ять назавжди.
Раніше Наталі Портман назвала дивним свій дебютний фільм "Леон", де вона зіграла 12-річну дівчинку-помічницю професійного вбивці.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!