RU UA
1

Автор "Бійцівського клубу" Чак Палагнюк розповів, що йому не сподобалося в екранізації

Кіно та серіали 08:13 - 18 вересня 2023

Письменнику не дуже сподобалося завершення у фільмі Девіда Фінчера

Едварт Нортон та Бред Пітт у фільмі "Бійцівський клуб"

Чак Палагнюк розповів, що йому не сподобалось в екранізації "Бійцівського клубу"/Кадр з фільму "Бійцівський клуб", 1999/20th Century Fox

Автор роману "Бійцівський клуб" Чак Палагнюк розповів, що йому не сподобалося в екранізації Девіда Фінчера 1999 року з Едвардом Нортоном і Бредом Піттом у головних ролях.

Деталі

В інтерв’ю виданню Variety письменник пояснив, що йому не сподобалася поява цокаючої бомби вкінці стрічки. Палагнюк зазначив:

Я не був великим прихильником бомби, що цокає, того годинника, який відлічує ближче до кінця. І [сценарист] Джим Улс вставив це, тому що, очевидно, такий троп є, і я виріс, щоб прийняти, що це троп.

Обережно, далі спойлер!

У останні моменти "Бійцівського клубу" Оповідач (Нортон) намагається знешкодити вибухівку, підкладену під низкою будівель кредитної компанії його уявним альтер-его Тайлером Дерденом (Пітт). Оповідачу вдається "вбити" Тайлера, вистріливши в себе, але він не може запобігти обвалу будівель.

У лютому 2022 року більшість цієї кінцівки було видалено на китайському потоковому сервісі Tencent Video. Натомість її замінили словами:

Поліція швидко з’ясувала весь план і затримала всіх злочинців, успішно запобігши вибуху бомби. Після суду Тайлера відправили до божевільні на психологічне лікування.

Однак після негативної реакції Tencent відновив 11 із 12 видалених хвилин у своїй версії, причому єдиною пропущеною сценою було зображення сексу між Дерденом і Марлою Сінгер (Гелена Бонем Картер).

Попри саркастичні жарти про цензуру в серії твітів, Палагнюк пізніше стверджував, що змінена кінцівка насправді більше відповідає його роману. Письменник зазначав:

Іронія полягає в тому, що китайці змінили це так, що вони вирівняли кінцівку майже точно з кінцівкою книги, на відміну від кінцівки Фінчера, яка була більш вражаючою візуальною кінцівкою. Тож у певному сенсі китайці трохи повернули кінцівку книги.

Раніше Тім Бертон поділився думками про "творчість" штучного інтелекту в його стилі. Культовий режисер вважає, що здібності штучного інтелекту схожі на те, ніби "робот намагається забрати вашу людяність".

Джерело: NME

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин