П'ять причин, чому Німеччина може досягти успіху на домашньому чемпіонаті Європи
Бундестім може знову мріяти
Фото: Getty Images
Незважаючи на нестабільні результати під час підготовки до чемпіонату Європи, збірну Німеччини ніхто не списував з рахунків. Закривати очі на таку команду, яка до того ж приймає континентальну першість, було б необачно. У результаті всього, німці першими вийшли до плей-оф Євро-2024. Можливо, на груповому етапі суперники були не найсильнішими, але все одно є як мінімум 5 причин, чому Бундестім може досягти успіху на домашньому Євро.
Перевага домашніх стадіонів
Чемпіонат Європи – це завжди особливий турнір, на якому найкращі команди континенту виборюють престижний трофей. А для Юліана Нагельсманна та його гравців матчі перед натовпом уболівальників та захопленою німецькою публікою стали додатковим стимулом.
Чемпіонат Європи проводиться у Німеччині лише вдруге. Матч-відкриття відбувся у Мюнхені, де німецька команда одразу показала свою силу, розгромивши збірну Шотландії з рахунком 5:1. Причому Бундестім уже після першого тайму мали перевагу у 3 м'ячі. Історія підказує, що вболівальники збірної Німеччини можуть розраховувати на те, що їхня команда дійде до пізніх стадій турніру.
Португалія (2004), Франція (2016) та Англія (2021) програли фіналістам на своїй території, тоді як Іспанія (1964), Італія (1968) та Франція (1984) вигравали фінали перед своїми вболівальниками. Німеччина буде прагнути поповнити цей список, відродивши в країні спогади про чемпіонат світу 2006 року, коли їхня команда дісталася півфіналу на хвилі домашньої підтримки.
Відродження конкуренції у німецькому футболі
Минулий сезон Бундесліги вперше за багато років подарував Німеччині нового чемпіона. Найкращим, звичайно, був Баєр, що став першою командою, яка завершила сезон німецької першості без поразок, а також виграв Кубок Німеччини і вийшов у фінал Ліги Європи. Флоріан Вірц, Роберт Андріх та Джонатан Та приклали ноги до успіхів "фармацевтів" і тепер входять до складу Бундестім.
Не менше п'яти гравців Штутгарта, який посів друге місце в Бундеслізі і отримав кваліфікацію в Лігу чемпіонів, також включені до списку головної команди країни — це нагорода за блискуче проведену кампанію. Це був визначний сезон для німецьких клубів і в єврокубках. Лише Серія А набрала більше коефіцієнтів, ніж Бундесліга, яка забезпечила собі одне з двох бонусних місць у Лізі чемпіонів на наступну кампанію.
Цікаво, що дортмундська Боруссія постаралася сама для себе, оскільки фінішувала на 5-му місці в Бундеслізі, але дійшла до фіналу ЛЧ. "Джмелі" програли мадридському Реалу в останньому матчі Ліги чемпіонів, а Баєр поступився Аталанті у битві за трофей Ліги Європи, але вихід у фінал єврокубку – велике досягнення для будь-якого німецького клубу. Підвищення рівня клубного футболу сприятливо позначається і на збірній.
ВіСіала
У розпорядженні збірної Німеччини є одні з найяскравіших молодих гравців Європи – Флоріан Вірц та Джамал Мусіала. Цих двох скорочено називають "ВіСіала". Вірц провів свою найкращу кампанію з того часу, як став професіоналом, вигравши титул Бундесліги та нагороду "Гравець сезону". Він також був єдиним футболістом, який забив щонайменше 10 голів і віддав щонайменше 10 результативних передач за одну кампанію в Бундеслізі.
Півзахисник Баєра одразу ж взявся за справу і на чемпіонаті Європи, відкривши рахунок уже на 10-й хвилині матчу проти Шотландії. Тим часом Мусіала вже кілька років вважається елітним гравцем. У 21 рік він уже є чотириразовим чемпіоном Німеччини та навіть забив переможний гол, коли «Баварія» драматично здобула титул в останній день сезону 2022/23.
Його два м'ячі на старті Євро-2024, включаючи важливий перший гол у переможному поєдинку проти Угорщини з рахунком 2:0, який забезпечив німцям достроковий вихід до 1/8 фіналу, підтвердили приналежність Джамала до гравців елітного рівня. З Вірцем і Мусіалою Бундестім має хороший атакуючий потенціал на наступні 10 років.
Досвід
Багатообіцяючі таланти — це добре, але цього мало. На щастя для німців, вони мають достатньо досвідчених гравців, які залишаються важливими футболістами як для своїх клубів, так і для своєї країни. У збірній Німеччини досі є 3 гравці, які ставали чемпіонами світу 10 років тому. Це Мануель Ноєр, Томас Мюллер і Тоні Кроос, який завершить кар'єру після закінчення чемпіонату Європи.
Кожен із них зіграв понад 100 матчів у складі Бундестім і може бути прикладом для інших німців. Усі троє також неодноразово перемагали у Лізі чемпіонів. При цьому "вухатий" трофей піднімали не лише вони. Йозуа Кімміх, Антоніо Рюдігер, Ілкай Гюндоган, Марк-Андре тер Штеген та Кай Хаверц теж досягали верхньої сходинки європейського футболу.
Крім того, майже всі з них ставали чемпіонами тих країн, де виступають на клубному рівні. У складі збірної Німеччини багато переможців, які знають, як досягати успіху, і не здригнуться у відповідальний момент.
Історія
Німеччина вп’яте виграла стартові 2 матчі на Євро. У трьох із чотирьох попередніх випадків, коли німці робили це – у 1972, 1980 та 1996 роках – вони ставали чемпіонами Європи. Бундестім не дійшли до вирішального матчу лише у 2012 році, коли у півфіналі їх обіграла Італія. Уникнувши поразки в останньому матчі групового етапу проти Швейцарії, господарі турніру вийшли у плей-оф з 1-го місця у групі А.
Німеччина стала лідером свого квартету. Це означає, що їй доведеться зустрітися в 1/8 фіналу з другою командо групи С. Збірна Англії під керівництвом Гарета Саутгейта має хороші можливості для того, щоб очолити цей квартет, а це означає, що підопічні Нагельсманна, ймовірно, зустрінуться зі збірною Данії, Сербії чи Словенії з реальним оптимізмом щодо виходу до чвертьфіналу. Але ця стадія плей-оф – не межа для господарів турніру. Німеччина має максимально використати всі свої сильні сторони.
Сергій ЗАВАЛКО, за матеріалами Bundesliga
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!