RU UA
1

Безперервна боротьба: Барселона продовжує протистояння зі своїми ж гравцями

Футбол 17:45 - 07 серпня 2024

Розповідаємо про непросту ситуацію у каталонському клубі

Безперервна боротьба: Барселона продовжує протистояння зі своїми ж гравцями

Фото: ФК Барселона

У розпал пандемії коронавірусу багато клубів просили гравців піти на поступки із зарплати або інших умов контракту. Це був вимушений захід, та й то не всі футболісти погоджувалися "стискатися" у грошах. Часи пандемії давно минули, але Барселона продовжує вимагати поступок від своїх гравців. У каталонців окремий випадок – вони й досі змушені боротися з тією фінансовою ситуацією, в якій опинилися після попереднього керівництва.

З іншого боку, це дуже зручно – постійно посилатися на правління Жозепа Бартомеу, щойно з'являються якісь реальні проблеми. Жоан Лапорта повернувся на пост президента «синьо-гранатових» у 2021 році. Функціонер одразу взявся до справи. Історія про "важелі" Лапорти відома всім. У тому числі й завдяки цьому Барселона змогла підписати Жюля Кунде, Роберта Левандовськи, Рафінью та кількох інших гравців. Але після цього настало затишшя на трансферному ринку, хоча Лапорта стверджує, що фінансова ситуація в каталонському клубі покращується з кожним роком.

Кого синьо-гранатові купили минулого літа? Лише Оріоля Ромеу у Жирони за 3,4 млн євро. Не дивно, що іспанець уже покинув Барселону. По одній сумі трансферу можна було зрозуміти, що навряд чи з цього щось вийде. Приходили Жоау Феліш та Жоау Канселу, але в оренду. Прийшов Ілкай Гюндоган вільним агентом. З цієї трійки зіркових гравців залишився тільки він, хоча і його каталонці хочуть прогнати, судячи з останніх новин. Те саме стосується Вітора Роке, якого синьо-гранатові викупили взимку у Атлетіко Паранаенсе за 40 млн євро.

Ставлення Барселони до своїх гравців, як і раніше, залишає бажати кращого. У цьому плані каталонці нічого не змінюють. Щороку навіть зіркові футболісти потрапляють у трансферні чутки. Гюндоган не встиг освоїтися, як його вже почали відправляти до Саудівської Аравії, хоча він був одним із найкращих гравців команди минулого сезону. Звісно, ​​ЗМІ можуть щось вигадати, але диму без вогню не буває. До того ж цього літа чутки про відхід хавбека тільки посилилися. Рафінью та Френкі де Йонга вже кілька років намагаються відправити подалі від синьо-гранатових, але вони відмовляються йти.

Перед трансфером Роберта Левандовськи вболівальники були у захваті. Від форварда чекали голів, і він почав виконувати свою роботу. У сезоні 2022/23 поляк став найкращим бомбардиром Ла Ліги, забивши 23 голи. У минулій кампанії Роберт записав на свій рахунок 19 м'ячів – лише на 4 менше, ніж роком раніше. Незважаючи на пристойну кількість забитих голів, Роберт не найкращим чином провів минулу кампанію, але все одно залишився найкращим бомбардиром Барселони. При цьому гравця ще під час сезону почали відправляти до Саудівської Аравії. Але ж було очевидно, що рано чи пізно у вікового футболіста станеться спад, навіщо тоді давати контракт на 4 роки? Чому не підписати за схемою 2+1?

Трансфер Роке – повний провал. Спочатку передбачалося, що Вітор перейде до каталонського клубу влітку, проведе повну передсезонку і зможе освоїтися. Але він терміново знадобився синьо-гранатовим посеред сезону. Нічого хорошого з цього не вийшло. Бразилець не став посиленням для команди, Хаві мало задіяв його у матчах, а коли випускав не поле, то ненадовго. Тепер Барселона хоче продати і Роке – теж до Саудівської Аравії, хоча сам гравець уже відмовився від цього варіанту. Вітор підписав із каталонцями гігантський за тривалістю контракт – до червня 2031 року, і явно не розраховував на такий поворот подій.

Усі трансферні чутки, які витають навколо гравців «синьо-гранатових», мають одну загальну тенденцію – їх хочуть продати до Саудівської Аравії. Левандовськи, Гюндоган, Роке, Рафінья, Іньїго Мартінес – усі вони так чи інакше були пов'язані із саудівцями. А це вже трансфери правління Лапорти та Деку. Тобто ситуація не змінюється: Барселона, як і раніше, змушена продавати футболістів. Тому зрозумілі побоювання того ж таки Ніко Вільямса, який не поспішає переходити в каталонський клуб з Атлетіка. Немає гарантій, що за рік синьо-гранатові не намагатимуться вже його продати до Саудівської Аравії.

У деяких клубів трансферна кампанія вже завершилася, а у синьо-гранатових ще не розпочиналася. Барселону, як і раніше, пов'язують з іменитими гравцями, але далі розмов справа не доходить. Каталонці не можуть нікого продати, оскільки футболісти не погоджуються йти невдовзі після переходу. Підписати вони теж поки що нікого не можуть на постійній основі. Отже ситуація не зовсім така, як може здатися після висловів Лапорти. Та й взагалі дивно, що «синьо-гранатові» полюють на атакувальних гравців, хоча здається очевидним, що їм у першу чергу потрібно зміцнювати центр поля.

Барселона вариться у власному соку: немає розуміння зі своїми ж гравцями, залишаються провальні трансфери та незрозумілі дії спортивного керівництва, залишаються фінансові проблеми та проблеми з комунікацією всередині клубу. Бартомеу нещадно критикували за те, що він позбавився статусного Луїса Суареса, але Лапорта в 10 разів гірше попрощався зі ще більш легендарним Хаві. Та й щодо відходу Ліонеля Мессі досі залишаються питання. У каталонців нічого не змінюється. Ла Масія як була, так і залишається головною надією синьо-гранатових, але з однією молоддю буде складно боротися за трофеї.

Сергій ЗАВАЛКО

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин