1

Ферстаппен вдруге став чемпіоном світу Формули-1

Формула 1 19:32 - 09 жовтня 2022

Нідерландський пілот виграв Гран-прі Японії

Пілот Ред Булл Макс Ферстаппен став чемпіоном світу у гонках Формула-1. Нідерландський пілот виграв Гран-прі Японії, завдяки чому гарантував собі другий у кар'єрі чемпіонський титул, причому поспіль.

Другий результат показав гонщик Феррарі Шарль Леклер, але його оштрафували на п'ять секунд за блокування Серхіо Переса. Мексиканець фінішував третім, однак у підсумковому протоколі через штраф Леклера став другим.

Ферстаппен гарантував собі звання чемпіона світу за підсумками сезону-2022 завдяки тому, що його відрив у загальному заліку досяг 113 очок. При цьому у боротьбі за титул віце-чемпіона Серхіо Перес випереджає Шарля Леклера на одне очко.

У Кубку конструкторів боротьба за титул ще триває, але розрив між Ред Булл та Феррарі зріс до 165 балів, тож питання майже напевно буде закрито на наступному етапі. Третім, як і раніше, йде Мерседес, а в боротьбі за четверте місце Альпін знову попереду Макларена.