1

Розуму незбагненно. Шаховий вундеркінд-українець став переможцем престижного Гран-прі

Інші види 13:38 - 26 грудня 2021

12-річний киянин Ігор Самуненков досяг феноменального результату

Самуненков

ФШУ / автор невідомий

Юному українському шахісту не виявилося рівних у фінальному раунді онлайн-змагань з рапід-гри серед юнаків та дівчат, які проводились у п'яти вікових категоріях – FIDE Online Cadets and Youth Rapid Super Final. У ключових іграх боротьбу за призовий фонд у розмірі 30 тис євро вели по 6 найкращих спортсменів із кожної вікової категорії.

Головним опонентом Самуненкова був 12-річний американець Абгіманью Мішра, який нещодавно побив рекорд Сергія Карякіна та став наймолодшим гросмейстером у історії шахів.

Ігор Самуненков, обігравши Мішру з рахунком 1.5:0.5, набрав із ним по 6.5 очок, але став переможцем гранд-фіналу завдяки перемозі у особистій зустрічі.

Нагадаємо, у 2021 році Самуненков, який є вихованцем Володимира Баклана, виграв дорослий чемпіонат України з рапід-гри та отримав звання майстра FIDE.