Восьме золото поспіль! Збірна України з артистичного плавання стала першою в довільній програмі Євро

Інші види 18:19 - 15 серпня 2022

Українки здобули перемогу в усіх восьми дисциплінах, у яких брали участь

На чемпіонаті Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі, завершилися змагання з артистичного плавання. Останнім видом програми, в якому розігрувалися медалі, стала довільна програма серед команд.

Українки були чинними чемпіонками Європи в цій дисципліні та віцечемпіонками світу. Кваліфікацію артистичні плавчині пройшли на першому місці, заробивши 94.7 бала.

До складу команди на фінальний виступ чемпіонату ввійшли Марта Фєдіна, яка також здобула в Римі два особисті золота, Марина й Владислава Алексіїви, які стали дворазовими чемпіонками Європи в дуеті, Олеся Дерев'янченко, Вероніка Гришко, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко.

У фіналі довільної програми українок оцінили на 95.1 бала – на 0.1 краще, ніж на чемпіонаті світу. Цей результат став найкращим серед усіх дев'яти команд, які вийшли до фіналу, та приніс Україні останнє золото цього турніру в артистичному плаванні.

Як і в технічній програмі, срібло виборола команда Італії, а бронзу – Франція.