Дуже пощастило. Україна зуміла пройти на гандбольний Євро-2022 з останнього доступного місця

Інші види 21:24 - 02 травня 2021 0

Пройшли завдяки перемозі Чорногорії над Румунією

ФГУ/автор невідомий

Чоловіча збірна України з гандболу, незважаючи на те, що посіла третє місце у відбірковій групі, все ж зуміла пробитися на чемпіонат Європи-2022.

Справа в тому, що чотири кращих команди з восьми, які зайняли треті місця, отримують право зіграти на континентальній першості. При цьому в залік не йдуть очки, набрані з командами, які фінішували четвертими.

Зі своїх 5 очок в групі Україна набрала лише 1 в матчах з Росією і Чехією - у матчі 1-го туру з росіянами (27:27). Дві перемоги над Фарерами не враховуються. Однак збірні Швейцарії, Італії та Греції й зовсім не набирали очок з двома кращими командами своїх груп.

Вирішальною для України була ситуація в Групі 8, де Україні було не можна, щоб третьою фінішувала команда Румунії, яка раніше обіграла Чорногорію, яка зайняла друге місце в групі. Однак румуни поступилися чорногорцям, а третє місце дісталося Косово, яке всі свої 3 очки набрало в іграх з Румунією.

У підсумку збірна України посіла останню доступну путівку з третього місця. Також з третього місця пройшли Боснія і Герцеговина, Литва і Польща, у яких показники кращі, ніж в українців.

Для України це буде друге потрапляння не чемпіонат Європи поспіль. Турнір пройде в Угорщині і Словаччині з 13 по 30 січня.