У Чорнобильській зоні виявили рідкісних птахів, які перебувають під загрозою вимирання. Фото
У зоні відчуження почали розмножуватися підорлики, які вважаються вимираючим видом

У Чорнобильській зоні почали розмножуватися рідкісні птахи/Фото: Unsplash
У Чорнобильській зоні помітили птахів сімейства яструбиних – великих підорликів. Цей вид птахів знаходиться під загрозою вимирання, проте вони почали активно розмножуватися у білоруській зоні відчуження.
Національна академія наук Білорусі та організація British Trust for Ornithology виявили в Чорнобильській зоні 13 пар великих підорликів, які гніздяться. Зазначається, що всього в Європі залишилося 4 500 пар цих птахів, які гніздяться. Після катастрофи на Чорнобильській АЕС підорлики оселилися в спорожнілій зоні відчуження і почали там розмножуватися.
Читайте також: У Чорнобилі виявили рідкісних хижих птахів





Подробиці катастрофи на Чорнобильській АЕС
У 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, що стала найбільшою в історії атомної енергетики. У спорожнілій зоні оселилося багато диких тварин та птахів. Зазначається, що за вісім років площа водно-болотних територій у Чорнобильській зоні збільшилась на 680%, а площа лісів – на 14%. Ці умови є сприятливими для життя та розмноження багатьох тварин.

Раніше у Чорнобильській зоні виявили рисей. У кадр потрапили 20 рисей, які мешкають у тій місцевості. Дослідники можуть з легкістю ідентифікувати кожну тварину, адже рисі мають унікальне забарвлення і мають різні плями та смуги на шкірі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!