Історія написана: марафон вперше підкорився менш ніж за 2 години
Саве встановив світовий рекорд у Лондоні, а одразу двоє бігунів подолали легендарний бар’єр
Getty Images / Себастьян Саве
Світовий спорт став свідком історичної події — двогодинний бар’єр у марафоні вперше подолано офіційно.
На Лондонському марафоні 29-річний кенійський бігун Сабастьян Саве здобув перемогу з феноменальним результатом 1:59:30, встановивши новий світовий рекорд і перевершивши попереднє досягнення одразу на 65 секунд.
Ще більш вражаючим є той факт, що Саве був не єдиним, кому підкорилася ця позначка. Другим фінішував ефіоп Йоміф Кеджелча, який у своєму дебютному марафоні показав час 1:59:41 — також менше двох годин.
Третє місце посів угандієць Джейкоб Кіплімо з результатом 2:00:28. Його час також перевищив попередній світовий рекорд, який належав кенійцю Келвіну Кіптуму і був встановлений у 2023 році в Чикаго.
«Те, що сталося сьогодні — це не тільки для мене, а для всіх нас. Цей день запам’ятається. Дякую глядачам — вони дають силу», — сказав Саве після фінішу.
Варто зазначити, що раніше двогодинний бар’єр вже долався, але неофіційно. У 2019 році легендарний Еліуд Кіпчоге пробіг марафон за 1:59:40 у Відні в рамках спеціального проєкту «1.59 Challenge». Через штучно створені умови цей результат не був визнаний рекордом.
Цього разу все відбулося за офіційними правилами — на класичній трасі Лондона та без допоміжних факторів.
Не менш визначним став і жіночий забіг. Ефіопка Тігст Ассефа перемогла з результатом 2:15:41, встановивши новий світовий рекорд і захистивши свій титул.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!