Чому не потрібно вимикати комп'ютер: три причини
Сплячий режим має чимало користі
Користь сплячого режиму на комп'ютері. Фото: Pexels
Якщо ви завжди вимикаєте комп'ютер після закінчення роботи, адже боїтесь, що пристрій споживатиме багато електроенергії. Експерти пояснили, чи дійсно це так.
- Фахівці пояснили, що під час увімкнення відбуваються складні процеси завантаження операційної системи, служб і програм. Комп'ютер може вмикатися навіть декілька хвилин залежно від кількості софту та швидкості. Якщо ви поставите сплячий режим, то вам не доведеться чекати зайвий час, щоб почати роботу. Варто буде лише поворухнути маніпулятор або натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі.
- Експерти з ремонту ПК розповідають, що комп’ютерні комплектуючі часто виходять з ладу в момент увімкнення. Наприклад, у приміщенні змінилася вологість і мікрочастинки вологи осіли на деталях гаджета. Ви вмикаєте його, відбувається коротке замикання або порушення опору в ланцюгах, і щось призупиняє роботу. Окрім того, трапляється, що під час увімкнення може бути стрибок напруги, який призведе до виходу з ладу будь-якого елемента комп’ютера. Але є одне уточнення - тримати постійно увімкненим ПК потрібно через джерело безперебійного живлення або хороший мережевий фільтр. Вони здатні згладжувати пульсації і не допускати стрибків напруги.
- Комп’ютер можна перетворити на сервер для зберігання файлів. Ви можете у будь-який момент підійти і знайти потрібний файл, відправити фото і т.д. Окрім того, вночі ви маєте можливість поставити на завантаження декілька фільмів. Поки ви будете відпочивати - він працюватиме. Таким чином Інтернет працюватиме дуже швидко, коли інші члени родини не користуються Wi-Fi.
- Якщо ви увімкнете сплячий режим, то енергоспоживання буде дуже низьким. Якщо порівнювати споживання електрики з телевізором, то це теж саме, що останній перебуває завжди в режимі “standby”, чекаючи на інфрачервоний сигнал з пульта. У моменти завантаження файлів або використання комп'ютера у ролі сервера споживання енергії теж буде низьким, якщо вимкнути монітор.
Фахівці рекомендують раз на тиждень все-таки перезавантажувати комп’ютер, аби система не накопичувала помилки і працювала швидко.
Ми ділились заявою експертів про випадки, коли необхідно перезавантажувати смартфон.
Джерело:
Itech.ua
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!
ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ