ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Україна повністю відмовилася від постачання запчастин до атомних реакторів з рф

Економіка 11:34 - 08 грудня 2023

«Енергоатом» став першою у світі енергокомпанією, яка реалізувала проєкт із диверсифікації ядерного палива для радянських реакторів

Україна повністю відмовилася від постачання запчастин до атомних реакторів з рф

Україна повністю відмовилася від постачання запчастин до атомних реакторів з рф

Україна повністю відмовилася від постачання запасних частин для атомних реакторів з рф та змогла замістити їх власним виробництвом або виробництвом у країнах-партнерах. Про це повідомив президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

Деталі

Коли почалася військова агресія росії, ми повністю відмовилися від постачання з цієї країни і замістили це власним виробництвом або виробництвом у наших країнах-партнерах, – сказав Котін.

Ось один приклад – вкладиші для реакторів ВВЕР-440, які виробляли тільки в росії. Разом із нашим американським партнером Westinghouse ми порушили монополію росії на виробництво палива для таких реакторів, але, крім цього, потрібні ще й вкладиші. І тепер ми їх можемо виробляти, – додав глава генкомпанії.

Крім того, він зазначив, що Україна стоїть на шляху розвитку технології малих модульних реакторів, і це також пов'язується з концепцією створення українського хаба ядерних технологій, чого прагне "Енергоатом".

Ми уважно відстежуємо технології ММР усіх провідних компаній, з багатьма є меморандуми і ми плануємо підписувати угоди щодо будівництва в Україні заводів із виробництва компонентів для таких реакторів, – зазначив він.

За словами Котіна, ММР – це перспективний напрямок і з часом хаб ядерних технологій, "постачатиме і потужності, і електроенергію, і обладнання, і компоненти для ММР іншим країнам".

Нагадаємо, що в Укренерго змушені залучати аварійну допомогу з Європи: Шмигаль пояснив, що відбувається.

Джерело: Енергоатом

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин