ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Результат роботи ТСК за рік: закрито схему duty-free у нелегальному обігу тютюну

Економіка 14:22 - 19 грудня 2023

Нелегальний обіг палива: є тільки часткові успіхи, але потрібні подальші кроки у вигляді прийняття закону, щоб закрити схему нелегального виробництва

Результат роботи ТСК за рік: закрито схему duty-free у нелегальному обігу тютюну

Звіт роботи Тимчасової слідчої комісії з питань економічної безпеки за рік

Нардеп Ярослав Железняк оприлюднив звіт роботи Тимчасової слідчої комісії з питань економічної безпеки за рік. Найбільше у фокусі уваги були БЕБ, митниця та АРМА.

Деталі

Якщо коротко, то нардеп оцінює здобутки по кількох напрямках.

Інституції, які найбільше були у фокусі уваги:

  • БЕБ
  • Митниця
  • АРМА

Напрямки:

  • гральний бізнес
  • нелегальний обіг тютюну
  • нелегальний обіг палива
  • "чорне зерно"
  • непрозорий (тобто корупція) продаж держмайна

У результаті року роботи по інституціях:

  • керівництво БЕБ звільнено (дві) – очікується перезавантаження
  • керівництво Митниці звільнено – очікується перезавантаження
  • керівництво АРМА звільнено

ТСК закрила схему duty-free у нелегальному обігу тютюну, але ситуація, за словами нардепа, залишається дуже поганою.

Нелегальний обіг палива: є тільки часткові успіхи, але потрібні подальші кроки у вигляді прийняття закону, щоб закрити схему нелегального виробництва.

Щодо "чорного зерна": частково закрита, але потрібно прийняти закон в цілому, який зараз в першому читанні.

Це далеко не всі кейси, по яких ми вели роботу. Ще є налагодження обміну інформації між Податковою та Митницею (що одразу дало виявити купу порушень), боротьба з "дроперами", купа закритих історій про відчуження майна (і тут буде системна зміна), зимова форма Міноборони і багато чого іншого. Чи все вдалось? Та однозначно ні. Тютюновий ринок тому приклад. За рік і з такими інструментами, якщо хтось може зробити краще 0, вперед. Але загалом, за консервативними оцінками, вся ця робота принесла бюджету +15 млрд грн. Що я вважаю чудовою інвестицією часу народних депутатів, – пише Железняк

Ознайомитися з повним звітом можна за посиланням.

Раніше ми писали, що Україна вийшла на рекорд по тіньовому обігу цигарок. Обсяги нелегального ринку в 4 рази більші, ніж за часів Януковича.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин