ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Україна підписала зі США угоду про відтермінування виплат за держборгом

Економіка 12:36 - 29 березня 2024

Один з найбільших донорів України погодився відтермінувати платежі з погашення та обслуговування боргу до 2027 року

Україна підписала зі США угоду про відтермінування виплат за держборгом

Україна підписала угоду з США про відтермінування виплат за держборгом/Фото: MOF_ua

Двосторонню угоду зі США про відтермінування виплат за державним боргом підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та посол США в Україні Бріджит Брінк.

Деталі

Укладення зазначеної угоди було передбачено Меморандумом про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу, - йдеться в повідомленні Мінфіну в п'ятницю.

Згідно з інформацією на сайті Мінфіну, держборг України перед США на кінець лютого цього року становив 0,2 млрд грн.

Після початку повномасштабної агресії рф проти України в лютому 2022 року США надавали фінансування Україні у вигляді грантів, до цього була практика випуску Україною єврооблігацій під гарантії США.

Підписання цієї Угоди дасть змогу зменшити боргове навантаження на державний бюджет і спрямувати кошти, що мали бути сплачені на погашення та обслуговування боргових зобов'язань, потреби соціальної та гуманітарної сфер, - наведено в релізі коментар міністра фінансів Сергія Марченка.

Провела приємну зустріч із міністром фінансів, щоб обговорити зусилля України, спрямовані на підтримку її економіки в умовах російської війни, й запропонувати певне полегшення, що дасть змогу переспрямувати зобов'язання з обслуговування боргів на гуманітарні потреби після ескалації російських обстрілів цивільної критичної інфраструктури, - написала своєю чергою посол США Брінк.

Як повідомлялося, напередодні затвердження МВФ наприкінці березня 2023 року нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України EFF на $15,6 млрд Група офіційних кредиторів України ("Паризький клуб") за результатами зустрічі за участю представників МВФ і СБ надала фінансові гарантії для цієї програми. Вони передбачають на період її дії (2023-2027 рр.) продовження паузи (standstill) щодо виплат Україною боргу країнам Групи. Умовою такого відтермінування є аналогічні дії з боку приватних зовнішніх кредиторів України, переважно власників єврооблігацій.

Нагадаємо, що за два роки війни держборг України зріс більше ніж наполовину – Гетманцев.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин