В Енергоатомі очікують збільшення глобального попиту на електроенергію: причина в захопленні ШІ
Спеціалісти назвали, скільки енергії споживають світові центри обробки даних споживають

Фото: pexels.com
В компанії Енергоатом звернули увагу на те, що бум штучного інтелекту швидко підніме глобальний попит на електроенергію. Вже зараз світові центри обробки даних споживають ~508 ТВт-год електроенергії на рік, за умови постійної роботи. Це більше, ніж загальне річне виробництво електроенергії в Італії чи Австралії.
Деталі
За даними Вloomberg, до 2034 року споживання світових центрів обробки даних перевищить 1580 ТВт-год. Наразі стільки електроенергії вистачає на всю Індію. Зокрема в США, за прогнозами Goldman Sachs, до 2030 року центри обробки даних будуть використовувати 8% всієї електроенергії порівняно з 3% у 2022 році, що є "таким зростанням споживання електроенергії, якого не бачило вже ціле покоління".
Спеціалісти компанії вказали на те, що виходом стане атомна енергетика, адже атомні блоки виробляють її стабільно та безпечно протягом 60-80 років експлуатації.
Раніше ми писали про те, що ДПС успішно пройшла оцінку Глобального форуму з обміну інформацією для податкових цілей.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!