Вперше у світі: Україна запроваджує багаторівневий захист енергетичних об’єктів
Співпраця України та міжнародних партнерів - це шлях до вирішення глобальних викликів енергетичної безпеки

Україна – перша країна у світі, яка запроваджує багаторівневий захист енергетичних об’єктів/Фото: Герман Галущенко
На Мальті під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака відбулася зустріч радників з питань національної безпеки та зовнішньої політики для реалізації Формули миру Володимира Зеленського. Один із пунктів Формули миру, який було розглянуто — енергетична безпека.
Деталі
Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що атаки росії на енергетичну інфраструктуру України завдали величезної шкоди та потребують розроблення міжнародної системи реагування для забезпечення відповідальності. Він заявив, що нашій країні потрібен захисний "щит" для енергетичних об’єктів через системи та обладнання ППО, а також постачання і формування запасів обладнання в Європі для відновлення енергетичної інфраструктури.
У Міністерстві енергетики розповіли, що відповідні заходи вже відбуваються: Україна стала першою країною у світі, яка запроваджує багаторівневий захист цивільної енергетичної інфраструктури, аби максимально вберегти її від наслідків ворожих атак.
Галущенко подякував країнам-партнерам, зокрема співголовам робочої групи щодо енергетичної безпеки — Польщі та Данії, за спільну роботу для реалізації Формули миру. Він сказав:
Разом працюємо над надійністю енергопостачання, зміцненням стійкості енергоінфраструктури, диверсифікацією торгівлі енергією та недопущенням енергетичної російської маніпуляції. Це складові енергетичної безпеки, а отже, добробуту України і світу
Раніше Міністерство енергетики України повідомило, що Німеччина передасть 54,3 млн євро до Фонду підтримки енергетики України. Гроші необхідні для закупівлі обладнання, ремонту енергетичних об'єктів та необхідного відновлення.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!