"Справу Князєва" скеровано до суду — САП
Вже відомо яке покарання може чекати на колишнього голову Верховного Суду

Справу ексголови Верховного суду скерували до суду/Фото: пресслужба Верховного суду
Справу щодо ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні хабаря в особливо великому розмірі, направили до суду. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Деталі
Дії ексглави Верховного суду кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Як встановило слідство, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом, який мав зв’язки з головою Верховного суду.
Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн доларів (1,8 млн доларів — голові та суддям Верховного суду, решта - як "оплата" посередницьких послуг). Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу й отримання двома траншами 1,8 млн доларів.
Раніше Печерський райсуд Києва визнав ексголову Верховного суду Всеволода Князєва винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання суддями подарунків. Його зобов’язали сплатити штраф у 2 550 гривень та конфіскував подарунок в 906 600 гривень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!