15 років тюрми для зрадника: готував повторний удар по Дніпровській ГЕС
Агент фсб шпигував за ГЕС у Запоріжжі – тепер сяде

15 років тюрми для зрадника: готував повторний удар по Дніпровській ГЕС / Фото: СБУ
В Україні винесли вирок російському агенту, який на замовлення фсб збирав розвіддані для повторної атаки рф на Дніпровську гідроелектростанцію. Про це повідомила Служба безпеки України.
Деталі
Суд визнав зловмисника винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 ККУ), і призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За даними слідства, агентом виявився місцевий безробітний житель Запоріжжя. Він потрапив у поле зору фсб через свої антиукраїнські висловлювання в соцмережах. Надалі з ним встановили контакт російські спецслужби, запропонувавши співпрацю за гроші. Отримавши інструктаж, агент спочатку збирав інформацію про локації Сил оборони в Запоріжжі та околицях. Згодом його завданням стала дорозвідка енергетичних об’єктів після російських ударів у березні 2024 року.
Особливу увагу він приділяв пошкодженим об’єктам Дніпровської ГЕС, які фотографував та передавав разом із координатами своєму куратору з фсб. Ці дані планували використати для наступних атак на українську енергосистему.
Контррозвідка СБУ затримала чоловіка влітку минулого року за місцем проживання. Під час обшуку у нього вилучили смартфон із листуванням з фсб та фото- й відеоматеріалами шпигунського характеру.
Також читайте: Жителька Києва може сісти до в’язниці на 5 років за фото з нацистським прапором
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!