Затримано ще 19 організаторів схем для ухилення від мобілізації
Порушники продавали довідки або переправляли людей за кордон

Затримано ще 19 організаторів схем для ухилення від мобілізації / Фото: СБУ
СБУ разом з Національною поліцією затримали 19 організаторів схем для ухилення від мобілізації.
Деталі
Було викрито шість схем у різних регіонах країни. Повідомляється, що фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.
Як повідомили в СБУ, в Одеській області правоохоронні органи зупинили поблизу кордону чотири автобуси. В них намагалися вивезти 47 чоловіків до Придністров'я.
У супроводі "кортежу" з військовозобов'язаними їхав автомобіль, у якому перебували організатори цієї схеми. Загалом злочинна група з переправлення ухилянтів складалася з дев’яти людей, серед яких - двоє іноземців з Південного Кавказу
Також чотирьох організаторів схем виявили у Харкові. Серед них були місцевий адвокат та рецидивіст, засуджений за умисне вбивство. Вони залучили десятьох спільників, які продавали фіктивні довідки про інвалідність. Під час обшуків у них знайшли майже пів мільйона доларів.
Колишнього адвоката затримали у столиці, коли він допомагав чоловіків втекти за кордон. Для реалізації схеми він оформлював своїх клієнтів на місцеву благодійну організацію.
У Полтавській області викрили чиновницю департаменту охорони здоров'я ОДА. Вона також продавала фіктивні медичні висновки щодо обстежень МРТ. Іншу схему в області організували підприємці, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій.
Разом з тим, у Хмельницькій області повідомили про підозру заступнику голови лікарсько-консультативної комісії та двом місцевим лікарям, які надавали довідки про інвалідність.
Нещодавно на Київщині чоловіки викрали однорічну дитину заради викупу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!