ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

На Донеччині росіяни стратили людей, які хотіли здатися у полон – посол США

Надзвичайні події 10:01 - 28 квітня 2022

Цей злочин є порушенням головного принципу війни

На Донеччині росіяни стратили людей, які хотіли здатися у полон – посол США

США мають докази, що росіяни страчували людей у Донецькій області/Фото: Alexey Furman/Getty Images

США мають докази грубих порушень законів війни росіянами. Достовірні джерела доводять, що в Донецькій області окупанти страчували українців, які намагалися здатися у полон.

Деталі

Спеціальний посол США з питань міжнародного правосуддя Бет Ван Шаак на засіданні ООН заявила:

Зараз у нас є достовірна інформація про те, що російська військова частина, яка діяла в околицях Донецька, стратила українців, які намагалися здатися, замість того, щоб взяти їх під варту

Читайте також: Канада визнала геноцидом військові злочини росії в Україні

Цей злочин є порушенням головного принципу війни, а саме заборони розстрілу цивільних осіб та комбатантів, які вийшли з бою через капітуляцію, поранення або інші форми втрати дієздатності.

Страти є частиною списку військових злочинів, які скоює росія, серед них - напади на цивільних осіб, викрадення дітей, катування та зґвалтування.

Нагадаємо, що ООН сформувала команду для евакуації людей з Маріуполя. Наразі тривають переговори з владою рф та України щодо забезпечення умов.

Джерело: The Hill

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин