Поблизу ЗАЕС фіксують активізацію бойових дій, Котін наполягає на створенні зони безпеки
Безпечна зона – це головна умова забезпечення ядерної безпеки всього світу

Ситуація з безпекою навколо окупованої росіянами Запорізької атомної електростанції загострилася
В МАГАТЕ заявили про активізацію бойових дій поблизу Запорізької АЕС. Ситуація з безпекою навколо окупованої росіянами Запорізької атомної електростанції загострилася. Зокрема, поблизу АЕС посилилися бойові дії, а на ній самій побільшало російських військових.
Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі на раді керуючих Агентства, повідомляє пресслужба.
"Протягом останніх кількох тижнів на ЗАЕС зростає кількість військових формувань. Наша команда на станції повідомила про посилення військових дій біля підприємства. Ведеться відкрита дискусія щодо наступу та контрнаступу поблизу об'єкта. Моє просте запитання: чи чекаємо ми ядерної надзвичайної ситуації, перш ніж реагувати?", – сказав очільник МАГАТЕ.
За словами Гроссі, ситуація, що склалася на Запорізькій АЕС, підкреслює нагальну необхідність створення демілітаризованої зони навколо станції. Також він повідомив, що активізував консультації з цього приводу і з Україною, і з росією.
Необхідність зони безпеки навколо тимчасово окупованої Запорізької АЕС залишається пріоритетним питанням...
Створення зони безпеки навколо захопленої російськими військами Запорізької АЕС, подальша демілітаризація станції та передача її під повний контроль легітимному оператору – Енергоатому – залишаються пріоритетними завданнями для України й усієї міжнародної спільноти. Про це заявив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
"Запорізька атомна електростанція – найбільша в Європі – вже понад рік захоплена російськими збройними формуваннями. Вони фактично перетворили ЗАЕС на військову базу, постійно порушуючи всі норми і принципи ядерної та радіаційної безпеки. Окупанти зберігають зброю, вибухівку та важку техніку безпосередньо в машинних залах енергоблоків, контролюють протиаварійну інфраструктуру станції й замінували прилеглу територію та будівлі. У ці зони не допускають ані персонал, ані інспекторів МАГАТЕ. Все це становить пряму загрозу ядерній безпеці України та всього світу", – наголосив керівник НАЕК.
Петро Котін вчергове закликав якомога швидше зупинити свавілля та ядерний терор з боку загарбників, що можливо лише в один спосіб – створивши зону безпеки навколо Запорізької АЕС та її міста-супутника Енергодара.
"Вся світова спільнота, уряди всіх країн не мають зупинятись на цьому шляху. Безпечна зона – це головна умова забезпечення ядерної безпеки всього світу. Ми вдячні Міжнародному агентству з атомної енергії за постійну підтримку", – додав Петро Котін.
Він подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за активізацію консультацій задля створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС.
Також росіяни можуть використовувати МАГАТЕ, щоб світ визнав контроль рф над ЗАЕС.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!