"Безпідставні та маніпулятивні": СБУ відкидає заяви про розкриття інформації НАБУ/САП
В Службі наголошують, що не отримували доступу до негласних слідчих дій

СБУ: Заяви про витік даних щодо негласних дій НАБУ та САП не відповідають дійсності/Фото: СБУ
Служба безпеки України офіційно спростувала заяви антикорупційних органів щодо нібито розкриття інформації про негласні слідчі дії, назвавши їх "безпідставними та маніпулятивними". В СБУ категорично заявили, що співробітники служби не отримували доступ до даних про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП.
Деталі
Водночас СБУ підтвердила, що 21 липня розпочала комплексну перевірку дотримання законодавства про державну таємницю у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У спецслужбі наголошують, що ця перевірка відбувається "виключно в межах та спосіб, передбаченими законодавством, зокрема статтею 37 Закону "Про державну таємницю"". В СБУ також підкреслили, що перевірка не передбачає ознайомлення зі змістом документів в цілому.
Окремо СБУ звернула увагу на те, що проведення невідкладних слідчих дій без ухвали суду не є порушенням Закону. Це стосується випадків, коли отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та зашкодити проведенню спецоперацій, особливо в рамках розслідувань щодо співпраці з країною-агресором.
Своєю чергою САП каже, що до них прийшла СБУ і отримала доступ до інформації про всі спецоперації НАБУ. У повідомлені йдеться:
Сьогодні зранку Служба безпеки України без офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством, прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
У рамках перевірки працівники СБУ отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП. Перевірку організовано в період, коли керівництво НАБУ і САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні.
Указані заходи можуть призвести до розкриття інформації щодо негласних слідчих дій у рамках численних кримінальних проваджень, які наразі розслідуються НАБУ і САП
Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора повідомили про викриття одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова у веденні бізнесу з Російською Федерацією. За матеріалами справи, посадовець, що дислокується в Дніпрі та координує діяльність Бюро у прифронтових областях, має контакти з представниками країни-агресора.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!