ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

ДБР викрило "еліту" з фальшивими інвалідностями

Надзвичайні події 13:18 - 13 серпня 2025

ДБР скасувало понад 800 рішень МСЕК про інвалідність для посадовців

Що за ганьба в держорганах?.. Скасовано сотні фальшивих інвалідностей посадовців

Що за ганьба в держорганах?.. Скасовано сотні фальшивих інвалідностей посадовців

За результатами перевірок було скасовано понад 800 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо надання інвалідності посадовцям. Наразі перевіряється понад 2 600 медичних справ із понад 70 держорганів. Про це повідомив директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов.

Деталі

За ініціативи ДБР уже скасовано понад 800 рішень МСЕК, а у понад 400 випадках змінено групу чи термін інвалідності. Близько 100 посадовців викликали на додаткове обстеження.

Сухачов нагадав, що перевірки проводяться в межах кримінального провадження, відповідно до рішення РНБО від 22 жовтня 2024 року. Для цього була створена міжвідомча робоча група, яка затвердила план дій у листопаді минулого року.

Директор ДБР наголосив, що фіктивна інвалідність оформлювалась для отримання пенсії та уникнення призову на військову службу.

Найбільша кількість посадовців, яким скасували інвалідність, була серед працівників Державної митної та податкової служб, прокуратури та правоохоронних органів. Робота в цьому напрямку продовжується.

Схеми не пройшли: сотні держпосадовців втратили фейкову інвалідність.

Джерело: DBRgovua

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин