ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Фінансова підтримка і програма реформ: глава МВФ і віце-президент ЄК обговорили підтримку України

Політика 11:32 - 19 січня 2024

Кулеба вкотре наголосив на н використанні заморожених російських активів для підтримки України

Глава МВФ і віце-президент ЄК обговорили підтримку України з главою її МЗС/Фото: Twitter

Глава МВФ і віце-президент ЄК обговорили підтримку України з главою її МЗС/Фото: Twitter

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорили перспективи підтримки України. Зустріч відбулася в межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Деталі

Домбровскіс зазначив, що Програма МВФ для України забезпечує стабільну фінансову підтримку і програму реформ. Після виділення Україні траншу на суму близько $900 млн в МВФ заявили, що, як і раніше, розраховують на виконання партнерами України зобов'язань за її зовнішнім фінансуванням, взятих ними в рамках цієї програми.

Програма EFF на $15,6 млрд є частиною пакета допомоги з боку міжнародної спільноти загальним обсягом $122 млрд. Директорка МВФ із комунікацій Джулі Козак зазначала, що цьогоріч програма передбачає зовнішнє фінансування України на рівні приблизно $42 млрд, тоді як раніше міністр фінансів України Сергій Марченко наголошував, що поки непідтвердженими залишаються джерела на загальну суму $29 млрд, насамперед від США та ЄС. Передбачається, що за програмою Ukraine Facility, питання затвердження якої буде розглянуто 1 лютого в Брюсселі, Україна в нинішньому році може отримати до 18 млрд євро.

Always nice to run into old friends @EU_Commission Executive Vice President Valdis Dombrovskis @VDombrovskis and Ukraine’s Minister of Foreign Affairs Dmytro Kuelba @DmytroKuleba at #WEF24! The IMF is a committed partner of 🇺🇦. https://t.co/YgjHaTr82F

— Kristalina Georgieva (@KGeorgieva) January 18, 2024

Також під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів бесіду з віцепрем'єр-міністеркою і міністеркою фінансів Канади Христею Фріланд. Голова МЗС сказав:

Під час нашої зустрічі ми із заступницею прем'єр-міністра та міністеркою фінансів Канади зосередилися на використанні заморожених російських активів для підтримки України. Це морально, політично і юридично правильно. Кроки мають бути зроблені колективно і швидко країнами "Великої сімки" та ЄС

During our meeting, Canada’s Deputy PM and Finance Minister @cafreeland and I focused on the use of frozen Russian assets to support Ukraine.

This is a morally, politically, and legally right thing to do.

Steps must be taken collectively and swiftly by G7 and the EU. pic.twitter.com/beyMB5Ob02

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) January 18, 2024

Світ має рухатися до передачі конфіскованих активів рф Україні, а не до замороженого конфлікту. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільному з британським колегою Девідом Кемероном брифінгу в Давосі

Джерело: Carnevale di venezia

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин