Посилення оборони та формування Центрів життєстійкості: головні тези засідання КМУ
Уряд передав силам оборони 9,6 млрд грн військового ПДФО на закупівлю озброєння, техніки, боєприпасів, засобів захисту

Головні тези з промови Прем’єр-міністра/Фото: Денис Шмигаль/telegram
Сьогодні, 23 січня, відбулось чергове засідання Кабміну. У матеріалі зібрали головні тези з промови Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Деталі
Сьогодні Україна пережила чергову російську комбіновану ракетну атаку. Традиційно агресор цілив у цивільні об’єкти. Прем’єр повідомив влучання, зокрема в житлові будинки, є загиблі та поранені. Уряд висловив щирі співчуття українцям, які втратили своїх рідних і близьких.
На кожному урядовому засіданні уряд ухвалює рішення, що посилюють оборону нашої держави. Нещодавно було виділино рекордні 17,5 млрд грн на будівництво фортифікацій та спрямували 792 млн грн для нагальних потреб військових частин.
Шмигаль повідомив:
Завдяки переспрямуванню ПДФО на цей рік ми отримали додатковий ресурс — плюс 51 млрд грн на розвиток оборонно-промислового комплексу та понад 43 млрд гривень — на виробництво дронів
Одночасно було ухвалено рішення, що 10% від військового ПДФО буде направлено напряму військовим частинам. Тому сьогодні уряд передав силам оборони 9,6 млрд грн військового ПДФО на закупівлю озброєння, техніки, боєприпасів, засобів захисту.
Прем’єр зазначив, що при цьому фінансова спроможність громад не постраждала. У 2023 році вони отримали до своїх бюджетів на 43,8 млрд грн більше, порівняно з позаминулим роком. Держава також перерахувала на місця близько 184 млрд грн у вигляді трансфертів.
Триває формування Центрів життєстійкості. Наразі пілотний проєкт реалізується в п’яти регіонах. Там надаються соціальні послуги, відбувається консультування та соціально-психологічна допомога. У перспективі такий простір має створити кожна громада. Фінансує держава, а місцева влада забезпечує приміщення та організовує роботу Центру.
Шмигаль сказав:
Сьогодні затверджуємо Порядок організації та функціонування таких Центрів життєстійкості. Встановлюємо критерії доступності, інклюзивності, безбар’єрності для цих установ. А також безпеки — кожен Центр повинен мати своє укриття
Важливі рішення КМУ за 23.01.2024:
- https://t.me/tmelnychuk/3822
- https://t.me/tmelnychuk/3823
- https://t.me/tmelnychuk/3824
- https://t.me/tmelnychuk/3825
Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді ухвалити нову редакцію закону "Про громадянство", у якій процедура прийняття в громадянство України для деяких категорій осіб буде простішою. Відповідний законопроєкт № 10425 "Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України" зареєстровано у Верховній Раді.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!