ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ми не видавали дозвіл на будівництво на місці історичної садиби Зеленських — КМДА

Політика 09:20 - 27 липня 2024

Містобудівні умови тільки описують технічні показники для майбутнього проєкту будівництва

садиба зеленських

КМДА не давала дозвіл на будівництво на місці знесеної садиби Зеленських. Фото: Нацполіція

Департамент містобудування і архітектури КМДА видав містобудівні умови й обмеження на "садибу Євменія Зеленського" другої половини ХІХ століття на вул. Кониського, 22 у Києві, але ці містобудівні умови не є дозволом на будівництво, а описують технічні показники для майбутнього проєкту будівництва. Про це заявили у адміністрації.

Заступник голови КМДА зі здійснення повноважень із самоврядування Петро Оленич зауважив:

Містобудівні умови та обмеження не є дозволом на будівництво, а описують технічні показники для майбутнього проєкту. Департамент містобудування та архітектури надав умови на реконструкцію існуючого об’єкта в межах існуючих параметрів та існуючої висоти – без зміни зовнішніх геометричних розмірів. Ще раз наголошую: це дані для проєктування. Ми не видаємо дозволів на будівництво. Дозволи - це виключно функція центральної влади

За його словами, столична влада видала такі містобудівні умови згідно з рішеннями Київського окружного та Шостого апеляційного адміністративних судів і була зобов'язана це зробити, тому що інакше порушила б закон.

Також у КМДА нагадали, що Департамент земельних ресурсів своєчасно надсилав до Державної архітектурно-будівельної інспекції та прокуратури інформацію про виявлені без будь-яких дозвільних документів будівельні роботи за адресою Кониського, 22.

Окрім того, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА звертався до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з ініціативою проведення позапланового заходу державного архітектурно-будівельного контролю об'єкту на вул. Кониського, 22. На звернення департаменту міністерство не відреагувало належним і не провело перевірку. І хоча Департамент охорони культурної спадщини та власники садиби Зеленських підписали меморандум про відновлення будівлі, міська влада все одно позиватиметься в суді – до забудовника і власників будівлі, щодо її відновлення в тому вигляді, який вона мала. Аби мати законні механізми впливу на недобросовісних власників будівлі

Раніше юрист, засновник ініціативи "Спадщина Київ" Дмитро Перов опублікував документ "Містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва" на будівлю на вул. Кониського, 22, виданий Департаментом містобудування та архітектури КМДА 11 червня. У документі зазначено, що він передбачає "реконструкцію житлового будинку без змін зовнішніх геометричних розмірів його фундаменту в плані під житловий будинок із вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою вул. Тургенєвська (нині вул. Кониського), 22 у Шевченківському районі Києва". Відповідно до нього, цільове призначення земельної ділянки, на якій була розташована зруйнована будівля: "02.03 Для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку".

В. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що будівлю не внесли до Державного реєстру об'єктів культурної спадщини, оскільки КМДА не надала необхідної для внесення до переліку облікової документації. Водночас Віталій Кличко заявив, що столична влада подасть до суду на забудовника та власників садиби Зеленських. 23 липня в КМДА підписали меморандум із власниками садиби Зеленських про відновлення будівлі.

Раніше ми писали, що суд повернув у державну власність будинок-садибу Терещенка на Житомирщині.

Джерело: КМДА

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин