ВРУ підтримала закон про створення Вищого адміністративного суду
Усі правки затвердили

ВРУ підтримала закон про створення Вищого адміністративного суду / Фото: Ярослав Железняк
Верховна Рада ухвалила закон про створення Вищого адмінсуду. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Деталі
Рада проголосувала в цілому №12368-1 про створення Вищого адміністративного суду. За - 234. Всі правки підтвердили, – повідомив нардеп у своєму Телеграм-каналі.
Железняк пояснив, що таким чином Україна виконала одну з вимог МВФ, а саме "один з прострочених маяків МВФ де дедлайн був 31 грудня минулого року". Було змінено концепцію та вирішено створити два суди: Спеціалізований окружний адміністративний суд та Спеціалізований апеляційний адміністративний суд. Протягом місяця після набрання чинності законом Вища кваліфікаційна комісія суддів України повинна оголосити конкурс на посади суддів у створені суди.
Конкурси мають враховувати особливості, визначені законопроєктом, із залученням експертної ради.
Згідно із законодавством, до складу експертної ради входять 6 осіб: 3 - від Ради суддів України та 3 - від міжнародних і іноземних організацій.
Нещодавно Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!