Сибіга: Ми не хочемо так званого "Мінська-3" чи "Ялти-2"
Сікорськиий: поставки зброї зі США Україні через Ясьонку повернулися до колишнього рівня

Глави МЗС України та Польщі обговорили у Варшаві подальші спільні кроки для забезпечення довгострокової безпеки України
Україні не потрібна ситуації просто відсутності війни, не потрібен так званий “Мінськ-3” чи “Ялта-2”, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Деталі
Як повідомляє Polskie Radio, під час спілкування зі ЗМІ разом зі своїм польським колегою Радославом Сікорським у Варшаві Сибіга назвав переговори у Джидді «дуже важливими, майже історичними».
Відповідаючи на запитання, чи готовий Володимир Путін піти на компроміс у питанні окупованих територій і нейтрального статусу України, Сибіга наголосив, що Україна зацікавлена лише в тривалому мирі.
...Дуже важливо дотримуватися цієї позиції і мати підтримку наших партнерів саме в досягненні справедливого миру. Нам не потрібна ситуація, коли просто відсутня війна, Ми не хочемо так званого «Мінська-3» чи «Ялти-2», - наголосив він.
Як пише The Guardian, Сибіга також додав, що Україна готова сформувати відповідну переговорну групу для роботи над дорожньою картою, щоб далі досягти перемир’я.
- Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підтвердив, що поставки американської допомоги Україні, які надходять через польський логістичний центр у Жешуві-Ясьонці, повернулися до попереднього рівня, який спостерігався до призупинки.
...Підтверджую, що поставки зброї через Ясьонку повернулися до колишнього рівня, - сказав Сікорський.
Сибіга наголосив, що “дуже важливим результатом вчорашньої зустрічі є відновлення поставок зброї з Жешува, тому що там найбільший логістичний центр, звідки Україна отримує зброю.
...Це дуже важливе рішення, особливо зараз, для нашої оборони, - сказав він.
Сікорський зазначив, що з Сибігою вони консультувалися раніше, перед зустріччю в Саудівській Аравії. Він нагадав, що цим консультаціям передувала його телефонна розмова зі спецпредставником США з питань України та Росії генералом Кітом Келлогом.
...Ми задоволені цими новими пропозиціями та новими ідеями щодо запобігання російській агресії проти України, – наголосив глава польського МЗС.
- Міністр закордонних справ України зазначив, що Сікорський став першим міністром з країни ЄС, якого він особисто проінформував про результати вівторкових переговорів із делегацією США в Джидді. Він зазначив, що ці результати "дуже важливі, майже історичні".
Він сказав, що вдячний Сікорському за постійний контакт і обмін думками. Міністр додав, що тепер американська сторона зв'яжеться з цього приводу з російською.
...Україна є країною, яка найбільше хоче покласти край цій війні та укласти справедливий, міцний мир . Це дуже важливо, я ще раз хочу подякувати польській стороні, польському народу за ту підтримку, яку ми отримували і отримуємо, – додав міністр закордонних справ України.
- Як відомо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у Варшаві зустрівся зі своїм польським колегою Радославом Сікорським, подякував за потужну підтримку, в тому числі за останній пакет військової допомоги.
...Радий відвідати Варшаву та зустрітися з Радославом Сікорським, щоб поділитися результатами нашої зустрічі в Джидді. Я вдячний Польщі за потужну підтримку, в тому числі за останній пакет військової допомоги. Ми обговорили подальші спільні кроки для забезпечення довгострокової безпеки України та всієї Європи, - написав Сибіга у соцмережі Х.
Мао Нін: Китай підтримує всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню "кризи" в Україні.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!