Байден заявив, що загроза вторгнення РФ в Україну "дуже висока"
Президент США заявив , що загроза нападу Росії на Україну є "дуже високою"

"Готові напасти": Байден повідомив, коли може відбутися ймовірне вторгнення Росії/Фото: Darrian Traynor/Getty Images
Під час виступу перед журналістами президент США Джо Байден заявив, що загроза нападу Росії на Україну є зараз "дуже високою" і повномасштабне вторгнення може розпочатися у "найближчі кілька днів".
Деталі
Лідер США також заявив, що Росія не відвела своїх військових від українських кордонів і може проводити військові операції під чужим прапором.
Байден також підкреслив, що все ще існує дипломатичний шлях вирішення конфлікту, тому він направив державного секретаря США Ентоні Блінкена в ООН.
Нагадаємо, що 17 лютого бойовики на Донбасі активізували обстріли, зокрема по цивільному населенню. У НАТО вважають, що таким чином Росія намагається створити привід для вторгнення в Україну.
Що відомо про агресію РФ
Збройний конфлікт на сході України розпочався у квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між озброєними угрупованнями Росії та українською армією. З кінця жовтня 2021 року Російська Федерація стягує війська до українських кордонів. Паралельне стягування військ до українських кордонів проводила Білорусь, нібито в межах підготовки до спільних з РФ військових навчань "Союзна рішучість — 2022", проведення яких заплановано на 10-20 лютого 2022 року.
Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тисяч військовослужбовців Росії.
Також ми повідомляли, що 15 лютого Росія заявила про відведення своїх військ. Незважаючи на заяву Кремля на кордоні України, залишаються 140 тисяч військових РФ. Компанія Maxar Technologies зафіксувала зі своїх супутників посилену активність російських військ, які розташовані біля українських кордонів. На знімках видно, як на бази прибувають додаткові підрозділи військових, винищувачі, бомбардувальники та військові гелікоптери.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!