Генпрокурор Кравченко про справу Гусакова, незалежність САП і чутки щодо тиску на НАБУ
"Ми одна сім’я": генпрокурор запевнив у непорушності незалежності САП та НАБУ

Генпрокурор Кравченко про справу Гусакова, незалежність САП і чутки щодо тиску на НАБУ / Фото: кадр з відео
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що в його кабінеті не обговорювалися питання наявності кримінальних справ щодо керівника НАБУ Семена Кривоноса та очільника САП Олександра Клименка. Водночас він наголосив, що не має наміру втручатися в роботу антикорупційних органів та поважає їхню незалежність.
Деталі
На брифінгу в Києві 23 липня генпрокурора запитали про потенційні кримінальні справи, що нібито могли бути відкриті проти керівників двох ключових антикорупційних інституцій. У відповідь Руслан Кравченко заявив коротко:
"Не досліджував це питання, не можу доповісти. У моєму кабінеті це питання не звучало".
Окрім цього, Кравченко прокоментував суспільно резонансну справу львів’янина Назарія Гусакова, який збирав кошти на лікування від спінально-м’язової атрофії (СМА), однак згодом був запідозрений у шахрайстві. За словами очільника ОГП, підозру Гусакову буде оголошено заочно вже найближчими днями – у справі більше 300 потерпілих, а сума ймовірних збитків перевищує 1,2 млн грн.
"Сьогодні або завтра ми виходимо з заочною підозрою. Фігурант перебуває за межами України", – уточнив Кравченко.
Ця справа привернула значну увагу після того, як у соцмережах з’явилися дописи про непрозоре використання коштів. Хоча Гусаков згодом заявив, що не мав досвіду фінансової звітності та пообіцяв надати звіт бухгалтера, звинувачення продовжують лунати. У червні стало відомо, що він отримує безкоштовне лікування завдяки меморандуму між львівською міською радою та фармкомпанією "Рош Україна", зокрема препарат "Еврісді".
Паралельно з цим Кравченко дав чіткий сигнал громадськості та міжнародним партнерам, які занепокоєні майбутнім НАБУ і САП після ухвалення скандального закону №12414. За словами генпрокурора, Спеціалізована антикорупційна прокуратура юридично залишається частиною Офісу генпрокурора, проте працюватиме автономно.
"САП – це департамент Офісу. Але ми – одна команда. Вони займаються своїми провадженнями, ми – своїми. Разом допомагаємо державі", – пояснив Кравченко.
Він також запевнив, що не має наміру використовувати нові повноваження для втручання у справи НАБУ. Зокрема, згадав публічні заяви журналістів щодо нібито підготовки передачі справи ексголови "Нафтогазу" Олексія Чернишова з НАБУ до інших органів.
"Я вам обіцяю в очі: справу Чернишова не заберу. НАБУ її розслідувало – і завершить. Я подивлюся, як вони це зроблять, і вони ж потім підуть у суд", – наголосив Кравченко.
Таким чином, попри законодавчі зміни, що викликали резонанс в Україні та критику на Заході, генпрокурор публічно засвідчив свою готовність не порушувати незалежність антикорупційних органів. Це може слугувати спробою заспокоїти суспільство та партнерів України щодо незмінності антикорупційного курсу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!