ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Китай попередив ЄС: поразка Росії у війні - неприйнятна для Пекіна

Політика 08:07 - 04 липня 2025

Ван Ї дав ЄС "урок реальної політики"

Китай попередив ЄС: поразка Росії у війні - неприйнятна для Пекіна

Китай попередив ЄС: поразка Росії у війні - неприйнятна для Пекіна / Фото: Getty Images

Китай заявив ЄС, що не може допустити поразки Росії у війні проти України: дипломатична розмова на підвищених тонах.

Деталі

Китайський міністр закордонних справ Ван Ї у закритій розмові з головною дипломаткою Євросоюзу Каєю Каллас чітко окреслив позицію Пекіна: КНР вважає неприйнятним сценарій, за якого Росія програє війну проти України. Про це повідомляє South China Morning Post із посиланням на джерела, обізнані з деталями бесіди.

За словами співрозмовників видання, китайська сторона висловила занепокоєння тим, що у разі поразки Москви, увага США зосередиться виключно на стримуванні Китаю. Це, мовляв, порушить геополітичний баланс і створить безпосередню загрозу інтересам Пекіна.

У ході чотиригодинних дискусій Ван Ї відкинув звинувачення у підтримці російської військової машини. Він наголосив, що якби Китай справді допомагав Росії фінансово або військово, "ця війна вже давно б завершилася". Окрім того, китайський міністр, за словами двох джерел, провів із Каллас "урок з реальної політики", акцентуючи, що головна стратегічна увага Вашингтона згодом буде перенесена на Азійсько-Тихоокеанський регіон.

Деяких європейських дипломатів, за словами журналістів SCMP, здивувала тональність заяв Пекіна, зокрема натяк Ван Ї на можливе скорочення майбутнього саміту ЄС-Китай, присвяченого 50-річчю дипломатичних відносин. Це невдоволення пов’язане з побоюваннями Китаю щодо санкційного тиску: в 18-му пакеті санкцій ЄС можуть фігурувати два китайські банки, які, ймовірно, обслуговують операції з РФ.

Окрім цього, відносини між Євросоюзом та Китаєм й так залишаються напруженими: з боку ЄС лунає критика за масштабне субсидування китайських виробників, а також за експортні обмеження на рідкісноземельні елементи та магніти, запроваджені Пекіном.

Попри напружений тон закритих перемовин, в офіційному комюніке китайського МЗС конфліктна риторика відсутня. Там наголошується на "відсутності фундаментальних протиріч" між сторонами та готовності до відкритої багатосторонньої співпраці.

Нагадаємо, раніше Служба зовнішньої розвідки України повідомляла, що Китай постачає Росії спецхімію, порох і обладнання, зокрема верстати, для понад 20 військових заводів. За оцінками СЗРУ, станом на початок 2025 року до 80% критичної електроніки в російських безпілотниках матиме китайське походження.

Також читайте: "Китайський міст" до Криму: нові плани окупантів.

Джерело: hromadske

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин