ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

"І це тільки перша хвиля": США нададуть зброю, Європа покриє витрати – Рютте

Політика 21:55 - 14 липня 2025

Ініціатором угоди став Дональд Трамп

"І це тільки перша хвиля": США нададуть зброю, Європа покриє витрати – Рютте

Трамп вимагає, Європа платить: Україна отримає значну військову допомогу/Фото: Getty Images

Україна невдовзі отримає "величезну кількість" військового обладнання в рамках нової угоди зі Сполученими Штатами. Цю новину 14 липня оголосив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.

Деталі

Рютте назвав це "дійсно великою подією", що знаменує новий етап підтримки України. За його словами, ініціатором угоди став Дональд Трамп, який 10 липня у телефонній розмові висловив бажання надати Україні "те, що їй потрібно". Водночас американський лідер звернувся до європейських країн з проханням профінансувати ці постачання, що, як зазначив генсек НАТО, "абсолютно логічно".

Рютте також повідомив, що вже провів переговори з низкою країн, які висловили готовність долучитись до цієї ініціативи. Серед них – Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Велика Британія, Нідерланди та Канада. "І це тільки перша хвиля, буде ще більше", – наголосив генсек НАТО, підкреслюючи масштаби майбутніх постачань.

За словами Рютте, представники НАТО будуть "працювати через свої системи", щоб "переконатися, що ми знаємо, що потрібно українцям". Генсек НАТО підсумував:

Це означатиме, що Україна зможе отримати дійсно величезну кількість військового обладнання, як для протиповітряної оборони, так і ракет, боєприпасів

Своєю чергою, Трамп заявив, що підтверджує угоду з постачання військового обладнання для НАТО та України й уточнив, що погодився на угоду з постачання зброї в Україну. Президент США підсумував:

Ми виробляємо найкраще обладнання, найкращі ракети, найкраще з усього, європейські країни знають про це, і сьогодні ми уклали угоду. Європейські країни знають про це. Сьогодні ми уклали угоду, і я попрошу Марка розповісти про це. Ми уклали угоду, за якою ми будемо постачати їм зброю, а вони будуть за неї платити

США пропонують спрямувати заморожені російські активи на допомогу викраденим українським дітям. Відповідний двопартійний законопроєкт представлено у Сенаті США. Про це повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк.

Джерело: Guardian

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин