ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Дві популярні тютюнові компанії потрапили до списку спонсорів війни

Політика 19:25 - 24 серпня 2023

Вони приносять мільярди доларів у державну скарбницю, які потім ідуть на забезпечення армії

спонсори війни

Philip Morris International та Japan Tobacco International названі спонсорами війни в Україні. Фото: Unsplash

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) доповнило список міжнародних спонсорів війни двома популярними компаніями, які виробляють цигарки. Мова йде про Philip Morris International та Japan Tobacco International. Вони ведуть бізнес у росії, таким чином, збагачуючи державну казну великими податками.

У НАЗК вказали, які саме марки цигарок входять до цих компаній.

Philip Morris International — американська глобальна сигаретна і тютюнова компанія, яка продає свою продукцію в понад 180 країнах світу, найвідоміші марки: Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS (тютюнові стіки для електронної системи нагрівання тютюну IQOS). У росії Philip Morris International представлена двома афілійованими компаніями: фабриками АТ "Филип Моррис Ижора" в Ленінградській області та філією АТ "Филип Моррис Ижора" "Филип Моррис Ижора Кубань" у Краснодарі, а також організацією ТОВ "Филип Моррис Сейлз енд Маркетинг" з філіями приблизно в 100 містах країни

Частка цих марок на ринку рф становила 30,1% у 2019 році. Загальний обсяг інвестицій Philip Morris International у країні-агресора перевищує $ 2 млрд. Спонсор війни, починаючи із 2017 року, виробляє тютюнові стіки для IQOS на території фабрики в Ленінградській області, куди вже інвестували понад 14 млрд руб. Загальний обсяг інвестицій у фабрику, яку відкрили в Ленінградській області на початку 2000 року, становить більше $1,1 млрд.

Стало відомо, скільки заробила компанія під час війни.

Згідно з даними фінансової звітності російського підрозділу Philip Morris, виручка компанії у перший рік повномасштабного вторгнення рф в Україну зросла на 8% до 140,3 млрд руб., а чистий прибуток до 48,2 млрд руб., що на 45% більше, ніж у 2021 році. Відповідно, податку на прибуток до бюджету агресора було сплачено на суму понад 136 млн дол. США.

Друга тютюнова компанія Japan Tobacco International (JTI) також є лідером сплати податків. Частка ринку сягає близько 34,9%. До неї входять такі відомі марки як: Winston, LD, Mevius, Camel, Sobranie і російські марки Донской табак, Kiss, Play, Петр I, Тройка та інші.

За останні 20 років інвестиції JTI в економіку росії дорівнювали $4,6 мільярда. 1,4 % у 2020 році становили податки цієї компанії. У 2022 році ринок приніс доходи у розмірі $2 млрд.

JTI нібито заявила, що припинила вкладати інвестиції у діяльність у рф, однак все ж поширюють і виготовляють цигарки для росіян.

Раніше ми писали, що сотні світових компаній поєднують бізнес в Україні та рф.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин