Нові домовленості з Румунією: Шмигаль та Чолаку уклали сім документів
Румунія рішуче засуджує продовження ударів РФ по цивільних цілях та енергетичній інфраструктурі України

На сьогодні немає підтверджень про цілеспрямовані та навмисні удари Росії по Румунії
Нові домовленості з Румунією. У Києві лідер КМУ Денис Шмигаль спільно з румунською делегацією на чолі з Прем’єр-міністром Марчелом Чолаку провели спільне засідання урядів.
Деталі
За його підсумками уклали сім документів:
- Спільну заяву. У ній зафіксували рамкові результати нашої зустрічі.
- Міжурядову угоду про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через р. Тиса між населеними пунктами Біла Церква та Сігету Мармацієй. Саме там відкриється один із запланованих нових пунктів пропуску.
- Меморандум щодо посилення співпраці із забезпечення надійного транзиту продукції українського виробництва. Плануємо комплексно розвивати пункти пропуску для автомобільного, залізничного, морського та річкового сполучення.
- Міжурядовий Імплементаційний протокол до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб. Це дозволить підвищити ефективність спільної боротьби з незаконною міграцією.
- Декларацію про наміри між українським МОЗ та Міністерством охорони здоров’я Румунії. Мова йде про протидію викликам війни та горизонтальну співпрацю між закладами охорони здоров’я.
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між профільними службами України та Румунії. Посилюємо співпрацю шляхом запровадження спільних програм і проєктів.
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між українським Мінстратегпромом та Міністерством економіки Румунії. Ідеться про нарощення оборонних можливостей: збільшення виробничих потужностей та розширення виробництва боєприпасів.
Також Румунія рішуче засуджує продовження ударів РФ по цивільних цілях та енергетичній інфраструктурі України, заявив прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку.
...Ми рішуче засуджуємо продовження ударів Російської Федерації по цивільних цілях, по критичній та енергетичній інфраструктурі. Це воєнні злочини. Усі ці дії Росії свідчать тільки про її неміч перед міжнародною солідарністю, - сказав Чолаку на пресконференції з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем у середу в Києві.
Водночас він зазначив, що на сьогодні немає підтверджень про цілеспрямовані та навмисні удари Росії по Румунії.
...Разом із прем'єр-міністром Шмигалем ми матимемо найближчим часом новий підхід, щоб у майбутньому не було таких атак, - сказав Чолаку, коментуючи питання про падіння дронів РФ на територію Румунії.
Українцям не доведеться платити податок за відновлення майна.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!