ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Старовинна афера: в Єрусалимі знайшли давню гирю, якою обважували покупців

Наука 20:30 - 02 вересня 2021

Знахідка була виготовлена близько 2 700 років тому

Старовинна афера: в Єрусалимі знайшли давню гирю, якою обважували покупців

Фото: ELIYAHU YANAI / CITY OF DAVID

Археологи знайшли вагову гирю, якою у Стародавньому Єрусалимі використовували для нечесної торгівлі. Цей тип шахрайства детально описали у Біблії, де він зазнав нищівної критики та осуду.

Старовинна знахідка була виготовлена близько 2 700 років тому. Її діаметр становить всього 14 мм, а висота — 12 мм. Це лише друга подібна гиря, яку знаходили в Ізраїлі.

На гирі також є гравіювання, що вказує її вагу, а саме дві Гери, що відповідає 0,944 г. Однак у неї була інша вага. Вчені з'ясували, що вона становить 3,61 г, що втричі рази більше, ніж на ній вказано.

Дослідники з Єврейського університету в Єрусалимі Елі Шукрон та Хага Коен Колонімус зазначають, що швидше за все, таку гирю виготовили навмисно, щоб надалі використовувати її для шахрайства в торгівлі.

Раніше інформували, у Франції археологи знайшли стародавнє місто.

Джерело: The Juresalem Post

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин