Як українці оцінюють зусилля влади щодо оборони країни та підтримки інфраструктури: свіже опитування
Більшість опитаних вважають, що влада погано справляється із забезпеченням соціальної справедливості

Кількість українців, які позитивно оцінюють розвиток країни, знизилася з березня 2023 року, свідчать результати опитування
На думку більшості українців, нинішня влада ефективно справляється з розв'язанням низки проблем, пов'язаних із забезпеченням роботи інфраструктури, забезпеченням продовольством і допомогою біженцям, свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова та презентованого в пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" в середу.
Деталі
...На думку громадян, найкраще влада справляється з розв'язанням таких завдань: ліквідація наслідків ударів по енергетичних об'єктах (78,5% відповіли, що вона "дуже добре" або "скоріше добре" з цим справляється), забезпечення функціонування інфраструктури (комунальних служб, роботи транспорту, магазинів, забезпечення продовольством під час війни (78%), забезпечення зовнішньополітичної підтримки України (68%), допомога біженцям (63%), забезпечення обороноздатності країни (62%), - зазначено у звіті за підсумками дослідження, оприлюдненому в середу.
Відносна більшість респондентів вважає, що влада добре справляється з боротьбою зі злочинністю, забезпеченням охорони правопорядку (45%) і з допомогою вразливим групам населення (44,5%).
Водночас більшість (51%) опитаних вважають, що влада погано справляється із забезпеченням соціальної справедливості. Також відносна більшість (46%) вважають, що влада погано справляється із забезпеченням роботи економіки у воєнний час і відновленням житлового фонду (40%).
Частка українців, які вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку, дещо знизилася після піку в березні 2023 року, свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.
...Після початку повномасштабної агресії Росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку, суттєво зросла (з 20% у грудні 2021 року до 51% у вересні-жовтні 2022 року, досягнувши найвищих показників у лютому-березні 2023 року (61%). Після цього спостерігається тенденція зниження цього показника. За даними останнього опитування, частки тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку (41%), і тих, хто дотримується думки, що вони розвиваються в неправильному напрямку (38%), статистично значущо не відрізняються (21% не визначилися), - зазначено у звіті за підсумками дослідження, оприлюдненому в середу.
При цьому майже третина українців, 33%, вірить, що Україна здатна подолати наявні проблеми і труднощі в найближчі кілька років. Іще 42% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 9% - що Україна не здатна подолати наявних проблем (решта - не визначилися). Найоптимістичніше українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 року - на початку 2023 року (наприклад у лютому-березні 2023 року - відповідно 49%, 36% і 3%). А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року відповідно 18%, 54% та 18%) були значно песимістичнішими.
Найчастіше громадяни говорять про погіршення ситуації (порівняно з початком 2023 року) у таких сферах: рівень цін і тарифів (на погіршення ситуації звернули увагу 86%), економічне становище країни (68%), рівень стабільності (64,5%), упевненість громадян у завтрашньому дні (63,5%), рівень добробуту їхньої родини (58%), ставлення громадян до влади (53%). Також 61% опитаних говорить про погіршення ситуації в країні загалом.
Переважна більшість опитаних констатує погіршення ситуації в таких сферах, як ставлення влади до громадян (46%) та оплата праці (43%).
Що стосується дотримання законності державними службовцями, то приблизно рівні частки опитаних вважають, що ситуація тут погіршилася (41,5%) і що вона не змінилася (39%).
Частіше громадяни вважають, що ситуація за минулий рік не змінилася у сферах пенсійного забезпечення (55%), охорони здоров'я (52%) та свободи слова (51%).
Переважна більшість опитаних вважає, що суттєвих змін не відбулося у рівні демократії в країні (49%), становищі етнічних і релігійних меншин (47,5%), соціальному захисті (соціальні виплати, допомоги, субсидії тощо) (46%), у сфері дотримання прав і свобод громадян (44%), в освіті (44%), ситуації зі злочинністю (43%) і у сфері міжнаціональних відносин в Україні (41%).
Позитивні зміни, на думку громадян, найбільше стосуються обороноздатності країни (про її поліпшення говорить 51% опитаних) і міжнародного іміджу країни (50,5%).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!