ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Верещук наполягає на збільшенні доступних житлових програм для переселенців

Суспільство 12:15 - 04 березня 2024

В Україні функціонує програма пільгового іпотечного кредитування переселенців

Верещук наполягає на збільшенні доступних житлових програм для переселенців

Доступних житлових програм для переселенців має стати більше/Фото: depositphotos

Доступних житлових програм для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) має бути більше, вважає віцепрем'єр-міністр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Деталі

Доступних житлових програм для переселенців має стати більше. Є ефективні кейси. До прикладу, програма пільгового іпотечного кредитування. Вона дійсно показала свою ефективність, а тому її треба масштабувати. Для цього ми будемо працювати над залученням додаткових фінансових ресурсів і насамперед із цього питання звертатимемося до наших міжнародних партнерів, — наводить слова Верещук пресслужба Мінреінтеграції за результатами наради з питань реалізації прав на житло окремих категорій ВПО.

Зазначено, що в Україні функціонує програма пільгового іпотечного кредитування переселенців за рахунок коштів гранту, наданих урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови (KfW), у межах якої сім'ї переселенців можуть придбати житло за ставкою 3% на рік і строком кредитування до 30 років.

Протягом першого етапу програми житлом було забезпечено майже 1,5 тис. переселенців, наразі завершується підготовка до старту другої фази цього проєкту.

З 2022 року в рамках постанови Кабміну №495 реалізується пілотний проєкт, який передбачає соціальну оренду тимчасового житла на підставі договору безоплатного найму. Скористатися умовами можуть переселенці, а також особи, житло яких зруйноване внаслідок військової агресії, — нагадали в міністерстві.

У межах програми було придбано 60 квартир у чотирьох областях України: Сумській - 12, Житомирській - 8, Київській - 19 і Чернігівській - 21.

Крім того, у 2024 році реалізується ще дев’ять регіональних програм, що спрямовані на допомогу ВПО із житлом.

Нагадаємо, що Кабмін відповів на популярні запитання про єВідновлення.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин