ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

З 1 червня стартує спрощена система вступу для абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій

Суспільство 17:28 - 30 травня 2024

Низка ГО запустила спільну інформаційну кампанію щодо вступу студентів з ТОТ та прифронтових територій

Проблеми студентів з ТОТ: що вдалося виявити та які рішення потрібні

Проблеми студентів з ТОТ: що вдалося виявити та які рішення потрібні

З 1 червня в Україні стартує спрощена система вступу для абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій, розповіла Віолета Артемчук, головна директорка-координаторка ГО «Донбас СОС», пояснила аспекти спрощеної системи.

Деталі

Майбутні абітурієнти можуть вступати без наявного в них атестату. Для зарахування програми середньої школи потрібно скласти два іспити – з історії України та української мови. В цьому випадку передбачена система, коли абітурієнти обирають собі заклад ЗВО, при якому є так звана опорна школа, в якій вже можна скласти ці два іспити.

Після складання іспитів, заповнення освітньої декларації, абітурієнтам потрібно скласти профільний іспит в обраному ЗВО. Через складність виїзду з ТОТ можна складати іспити онлайн.

Спрощена процедура дає також можливість зарахування за Квотою 2. У кожному закладі вищої освіти певна кількість місць передбачена під вступ абітурієнтів з ТОТ, що є шансом вступити на бюджетну форму рейтингових університетів.

  • Низка громадських організацій запустила спільну інформаційну кампанію щодо вступу студентів з ТОТ та прифронтових територій

...На жаль, у 2022 році тимчасово окуповані території збільшилися в два рази. Якщо до 2022 це було 13% території України, то зараз, за повідомленням нашого президента, – 26%. На жаль, досі освітні центри не змінили назву, і вони досі називаються «Крим - Україна», «Донбас - Україна». І це не дуже коректно щодо тих територій, які також окуповані, – це території Запоріжжя, Херсонщини. І тому об’єднання низки громадських організацій в дуже потужну інформаційну кампанію, – наголосила Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда».

Громадськими організаціями, які об’єдналися в цьому році, спільно було розроблено сайт Вступ 2024 (https://www.vstup-tot-2024.com/) для людей з тимчасово окупованої та прифронтової території зі всією необхідою інформацією щодо вступу.

  • Проблеми студентів з ТОТ: що вдалося виявити та які рішення потрібні.

Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», акцентувала на трьох ключових проблемах. Головна з них – інформаційна доступність.

...Сайти блокуються, сайти державних органів стовідсотково блокуються. Якщо заходити через VPN, це відстежується провайдерами, і викликає на бесіди фсб для пояснень, чому на ці сайти заходили.

Ще одна проблема стосується безпосередньо виїзду з ТОТ. Так, в методичних рекомендаціях Міністерства освіти є рекомендації про перехід на офлайн навчання, зокрема це стосується Києва. Це питання, підкреслила Валентина Потапова, потрібно вирішувати, аби не повторювалися випадки відрахувань студентів з ТОТ, які не можуть відвідувати заняття офлайн через труднощі виїзду.

Також студенти зіштовхуються з проблемою подачі паперових документів.

Українські учні навчатимуться за допомогою Штучного інтелекту та VR-технологій.

Джерело: UkraineMediaCenterKyiv

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин