ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

До 15 років позбавлення волі за співпрацю з Росією: Верховна Рада ухвалила важливий законопроект

Суспільство 19:27 - 03 березня 2022

Колаборанти, які співпрацюють із країною-агресором, будуть суворо покарані

До 15 років позбавлення волі за співпрацю з Росією: Верховна Рада ухвалила важливий законопроект

Верховна Рада проголосувала за покарання колаборантів/Фото: Wikipedia

Верховна Рада України ухвалила два законопроекти, які запроваджують відповідальність для колаборантів – осіб, які співпрацюють із країною-агресором.

Колаборанти – це особи, які свідомо співпрацюють з окупаційною цивільною або військовою "владою", завдаючи шкоди своїй державі.

3 березня народні депутати проголосували за законопроект №5144 Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність). За – 284 голоси.

Цей документ є доповненням до КК України статті 111-1 "Колабораційна діяльність". Вона передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією, її окупаційною адміністрацією або озброєними або воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.

До пунктів про відповідальність для колаборантів слід відносити:

  1. Публічне заперечення громадянином України – здійснення озброєної агресії проти нашої країни, тимчасової окупації частини української території або публічні заклики до співпраці з РФ. Вони каратимуться позбавленням прав обіймати певні посади терміном від 10 до 15 років.
  2. Таке ж покарання, але з конфіскацією майна передбачено за добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних органах влади, створених на окупованих територіях.
  3. Ведення пропаганди у навчальних закладах на користь РФ, і навіть використання освітніх стандартів держави-агресора. Покарання – виправні роботи на строк до 2-х років, арешт на строк до 6-ти місяців або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від 10 до 15 років.
  4. Передача матеріальних ресурсів незаконним озброєним формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, ведення господарської діяльності у взаємодії з РФ каратиметься штрафом до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
  5. Участь в організаціях та проведення незаконних виборів та референдумів на окупованій території чи публічні заклики до їх проведення. Покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
  6. Здійснення інформаційної діяльності у співпраці з РФ каратиметься позбавленням волі на строк від 10 до 12 років.
  7. Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових чи правоохоронних органах, що були створені на окупованих територіях, а також добровільна участь у незаконних озброєних формуваннях, передбачено позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.
  8. Якщо внаслідок дій пунктів 5-7 загинули люди, винні понесуть покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років або довічне.

Також Рада прийняла за основу законопроект №5143 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення відповідальності осіб, які провадили колабораційну діяльність)". Документ підтримали 287 нардепів.

Джерело: Факты

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин