ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В українських бібліотеках близько 100 мільйонів пропагандистських книжок – Інститут книги

Суспільство 14:23 - 23 травня 2022

Директор українського інституту книги пропонує вилучати з бібліотек також російську класику

З українських бібліотек потрібно вилучити близько 100 мільйонів російських книжок

В Інституті книги заявили, що з українських бібліотек потрібно вилучити 100 мільйонів пропагандистських книжок/Фото: Kiran Ridley/Getty Images

Директор Українського інституту книги Олександра Коваль заявила, що з фондів українських бібліотек потрібно вилучити близько 100 мільйонів пропагандистських видань. Йдеться про книжки й українською мовою, а також російську класику.

Деталі

В інтерв'ю українському виданню Олександра Коваль заявила:

За моїми підрахунками, у фондах публічних бібліотек наразі може бути понад 100 млн примірників літератури, яка потребуватиме вилучення. Звісно, хочеться це зробити швидше, але було б добре, якщо хоча б ідеологічно шкідлива література, видана за радянських часів (до речі, двома мовами, російською та українською), якої дуже багато, а також російська література антиукраїнського змісту були вилучені до кінця року.

За словами директора Інституту книги, спочатку з бібліотек вилучатимуть книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами та пропагандою насильства, проросійської, шовіністичної політики.

На другому етапі вилучатимуть книги, які видані в російській федерації з 1991 року, у тому числі й романи, дитячу літературу та детективи. Коваль зазначила, що, на її думку, це мало б стосуватися й російської класичної літератури, зокрема Достоєвського й Пушкіна, які заклали підвалини "русскава міра". Чиновниця пояснила:

Усі ми читали ці книжки, у мої шкільні роки була суцільна російська класика, яка вважалася вершиною світового письменства. За рахунок того, що ми досить посередньо знали світову класику, багато хто залишився з переконанням, що це справді та література, без якої неможливо розвинути інтелект та естетичні відчуття, бути освіченою людиною. Насправді, це не так... Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей. Тому моя особиста думка, що ці книжки також мають бути вилучені з публічних і шкільних бібліотек. Вони, напевно, мають залишитися в університетських і наукових бібліотеках для вивчення фахівцями коренів зла і тоталітаризму.

Щодо наукової літератури, то Коваль пропонує не вилучати книги російських авторів, у яких немає ідеологічного підтексту, доки не буде видано український відповідник.

Говорячи про поповнення бібліотечних фондів, Коваль зазначила, що у важкий післявоєнний час нереально буде закуповувати нормативну кількість примірників. Директор Інституту книги підкреслила, що після вилучення пропагандистських видань, в українських бібліотечних фондах залишиться близько 100 мільйонів книжок, що ставить близько половини від того, що є зараз.

Раніше на сайті президента України з'явилася петиція про перейменування вулиць Александра Пушкіна в Україні на честь американського письменника Стівена Кінга.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин